Aksaray'da şehir içi ulaşımında Türkiye Kart uygulaması başlıyor

Aksaray

Aksaray'da şehir içi ulaşımında Türkiye Kart uygulaması başlıyor

AKSARAY’DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIMINDA TÜRKİYE KART UYGULAMASI BAŞLIYOR

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Türkiye’de birçok şehrinde toplu ulaşım kartlarının birbirleriyle entegrasyonu sağlayan Türkiye Kart Projesi için Aksaray’da ilk adım atıldığını duyurdu. PTT Türkiye Kart’ın; kartlı ulaşım yapılan toplu taşıtlar başta olmak üzere alışveriş, karekod ve cep telefonuyla ödemeleri de desteklediği bildirildi.


Şehri içi ulaşımında devrim niteliğinde çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, toplumun beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda şehri içi trafiğinde yeni düzenlemelere gitti. Şehir içindeki ulaşım sistemini tek bir merkezden yönetileceği ve denetleneceği Trafik Yönetim Merkezi kuran Belediye Başkanı Dinçer, akıllı kavşak, akıllı trafik sinyalizasyonu sistemleri ve değişken mesaj uygulaması ile sürdürebilir bir ulaşım ağının altyapısını başlattı.


TÜRKİYE KART’TA ENTEGRASYON BAŞLADI

PTT’nin faaliyet alanlarında yer alan Türkiye Kart Projesine ülkemizde birçok belediyelerin geçiş sürecinin başladığını aktaran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Aksaray Belediyesi olarak toplu ulaşım araçlarında daha önce başlattığımız kredi kartlı ödemenin yanında Türkiye Kart uygulanmasının da entegrasyonunu başlattık” şeklinde konuştu.


Aksaray’da test aşaması devam eden Türkiye Kart, yakın zaman içerisinde birçok il belediyelerinde olduğu gibi Aksaray şehir içi toplu taşıma araçlarının tamamında kullanabilecek.

 Cumartesi 18.8 ° / 8.3 °
Pazar 17.6 ° / 7.9 °
Pazartesi 19.4 ° / 5.3 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri