Bugün, 16 Mayıs 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da 'Ucuz altın satıyorum' deyip 140 bin lira dolandırdılar!

Aksaray'da bir kişi,Facebook üzerinden tanıştığı şahıslar tarafından,'ucuz altın satıyoruz'bahanesiyle 140 bin lira dolandırıldı.3 dolandırıcı Nevşehir'de yakalanarak tutuklandı

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, facebook üzerinden ucuz altın satma bahanesiyle dolandırıcılık yapan 3 şüpheliyi yakaladı.Dolandırıcıların Aksaray'da 140 bin lira, Nevşehir'de 26 bin lira para dolandırdıkları öğrenildi.

Edinen bilgilere göre, Ağrı'dan Nevşehir'e gelen F.D. isimli vatandaş,Ürgüp İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat ederek facebook üzerinden tanıştığı kişilerin ucuz altın satma bahanesiyle  26 bin lira parasının dolandırıldığı yönünde şikayette bulundu. İlçe  Jandarma ekipleri tarafından yapılan araştırmada Furkan ve Hasan takma ismini kullanan U.D. ve O.D.'nin Ürgüp ilçesine bağlı Çökek köyünde bir kişinin evinde F.D. ile buluşarak 1 adet altını göstererek anlaştıkları, kalan altınları getirmedikleri tespit edildi. Jandarma ekipleri tarafından yapılan takip ve incelemeler sonrasında yapılan operasyonda  U.D. ve O.D.'nin yanı sıra dolandırıcılık olayını organize ettiği tespit edilen F.D.isimli şahıs Niğde'nin Kömürcü köyünde yakalanarak gözaltına alındı. Dolandırdıkları 26 bin lira da ele geçirilerek sahibine teslim edildi.

Jandarma ekipleri tarafından soruşturmanın derinleştirilmesi sonrasında U.D., O.D. ve G.D.'nin benzer şekilde Aksaray'da da da 140 bin lira dolandırdıkları tespit edildi. Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen U.D., O.D. ve G.D. tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildi.