Bugün, 16 Nisan 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da WhatsApp üzerinden uyuşturucu ticaretine 5 tutuklama

Aksaray'da WhatsApp üzerinden uyuşturucu ticaretine 5 tutuklama

Aksaray Emniyet Müdürlüğünce, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 30.11.2020 günü ilimiz genelinde uyuşturucu madde satan şahıslara karşı eş zamanlı operasyon yapılmıştır. 

 Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin sokak çalışmalarında bazı şahısların ellerindeki uyuşturucu maddeleri, ilimizin çeşitli noktalarında, whatsapp vb. haberleşme programlarını kullanarak gizlilik içerisinde buluştukları ve bu maddeleri sattıkları tespit edilmiş, şüpheliler titiz bir çalışma ile tespit edilerek şüphelilerin uyuşturucu madde sakladıkları yerler şüpheliler izlenerek tespit edilmiş, akşam saatlerinde eş zamanlı olarak tespit edilen 5(beş) ikamet ve 3(üç) işyerine girilerek Narkotik köpeği BİXİ ile arama yapılmıştır. Yapılan aramalarda uyuşturucu satıcıların uyuşturucu satışında uyuşturucu tartımı yaptıkları hassas teraziler, 850,74 gr sentetik kannabinoid maddesi, 8.000 gr sentetik kannabinoid yapımında kullanılan tütün, 5 lt Sentetik kannabinoid maddesi yapımında kullanılan aseton maddesi, 2,49 gr eroin maddesi, 4,36 gram metamfetamin maddesi, 19,26 gram esrar maddesi ve 16 adet ekstasy hap ele geçirilmiştir.  Yapılan operasyonlarda ayrıca bir adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait fişekler ele geçirilmiştir. 

 Operasyon sonucu gözaltına alınan B.T(33), M.K.Ö(27), H.Ş(21), A.T(20) ve H.H.M(23) isimli beş uyuşturucu satıcısı (torbacı) şahıs sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiş, bu şahıslardan uyuşturucu madde satın alan üç şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır.