Bugün, 18 Nisan 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

‘Aksaray’ın Kalbi İzmir İçin Atıyor’ yardım kampanyası başlatıldı’

‘Aksaray’ın Kalbi İzmir İçin Atıyor’ yardım kampanyası başlatıldı’

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi koordinasyonunda ‘Aksaray’ın Kalbi İzmir İçin Atıyor’ yardım kampanyası başlatıldı. 


Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada İzmir ilinde meydana gelen depremin hemen sonrasında Aksaray olarak gerekli hazırlıkları yaptıklarını AFAD Müdürlüğünden Afet yönetiminde çalışmak üzere 1 Şube Müdürü ile birlikte 3 kişilik ekip,  yine arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere 1 UMKE(Ulusal Medikal Kurtarma) ekibinin İzmir’e hareket ettiğini söyledi.
Vali Aydoğdu,  İzmir’e ulaşan Aksaray ekiplerinin belirlenen bölgelerde çalışmalara başladığını Aksaray UMKE ekibinin Bayraklı İlçesinde bir apartmanın enkazından İnci Okan adlı bir genç kızımızı sağ olarak kurtardığını belirtti.
-Aksaray’da yardım kampanyası başlatıldı
Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi koordinasyonunda ‘Aksaray’ın Kalbi İzmir İçin Atıyor’ yardım kampanyasının başlattıklarını kaydeden Vali Hamza Aydoğdu; Salihler Şehri Aksaray’ın depremzede vatandaşlarımızın temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan yardım kampanyasına kampanyanın duyurusunun yapılması ile birlikte büyük ilgi gösterdiğini söyledi. 
Depremzedelere ulaştırılacak temel gıda maddelerinin 23 Nisan İlkokulu Spor Salonunda toplanacağını Pazartesi günü saat 15:00’e kadar kabul edilecek temel gıda ve kullanılmamış battaniyelerin İzmir’e gönderileceğini kaydeden Vali Aydoğdu; ‘İzmirli kardeşlerimizin bu zor günlerinde yanında olacağız. Onların yaralarını ülke olarak hep beraber saracağız. Devletimiz imkânlarının yanı sıra yardımsever Aksaraylı vatandaşlarımızın katkıları ile başlattığımız kampanya kapsamında temel gıda maddelerini ve battaniyelerden oluşan malzemeleri en kısa sürede İzmirli kardeşlerimize ulaştıracağız ’dedi.
Vali Aydoğdu açıklamasında İzmir’de meydana gelen deprem afeti nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.