Bugün, 8 Aralık 2021 Çarşamba
Çarşamba 9.2 ° / 3.1 °
Perşembe 10.7 ° / 4 °
Cuma 13.2 ° / 4.2 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Aksaraylı Berke Caymaz' filmi finale kaldı

Aksaraylı Berke Caymaz'ın kısa filmi finale kaldı

Sinepark Kısa Film Festivali,genç sinemacıları ülkemizde son yıllarda canlanan tür sinemasına teşvik etmek ve bu filmleri çeken sinemacılara destek olabilmek amacıyla 2007 yılından bu yana  gerçekleştirilen ve yoğun ilgiyle karşılanan Sinepark Kısa Film Festivalinin 10.sunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Aksaraylı Berke Caymaz'ın finaliste kaldığı kısa filminde  Obsesif Kompulsif Bozukluğu (OKB) hastalığının esiri olmuş genç bir çocuğun uçurumun eşiğine geldiği bir noktada ona uzanan bir yardım eliyle uçurumun eşiğinden çekip çıkartmasını konu alındı.


Yönetmenliğini ve Yapımcılığını Berke Caymaz'ın üstlendiği başrollerinde Mevlüt Dinç ve Ufuk Can Işık'ın yer aldığı "Uçurumun Eşiğinden" kısa filmi Galatasaray Üniversitesi'nin düzenlediği Sinepark Kısa Film Festivalinde finalist olarak yer aldı.

Berke Caymaz ; 
2011-2012 Yıllarında ilk Tiyatro çalışmalarında yer aldı. 2016 yılında Senarist-Yazar Mahmut Ulu'nun kendisini keşfetmesiyle Somuncu Baba Aşkın Sırrı sinema filminin oyuncu kadrosuna Amir karakteriyle dahil oldu. Yine aynı yıl İstanbul'dan bir Cast Ajans'tan teklif gelmesi üzerine bir reklam ajansın bünyesine dahil oldu. 2016'da Ey Dost Mülteci Dramı kısa filminde Doktor Çağatay karakterini canlandırdı ve büyük beğeni topladı. 2018'de Yönetmenliğini ve Senaristliğini kendisinin üstlendiği Merhametin Işığı kısa filmini çekti ve 72 filmin katıldığı kısa film yarışmasında birinci olarak ödül aldı. 2019'da yine Yönetmenliğini ve Senaristliğini üstlendiği Obsesif Kompulsif Bozukluğu OKB hastalığına dikkat çeken Uçurumun Eşiğinden kısa filmini çekti.