Bugün, 9 Mayıs 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaraylı kepçe operatörü Kıbrıs'ta cinayete kurban gitti

Aksarayhaber68-aksarayhaber-aksarayhaberleri-aksaray son dakika

Aksaray Yeşilova Beldesi nüfusuna kayıtlı kepçe operatörü Halil İbrahim Mengi, Lefkoşa-Ortaköy'de yaşadığı Apartman dairesinde, başına aldığı darbe sonucu öldürüldüğü belirlendi.

cinayet olayıyla ilgili gözaltına alınan ve maktul Halil İbrahim Mengi ile aynı evde yaşayan, nişanlısı olduğu iddia edilen Sinem Cesuroğlu ile Cesuroğlu’nun teyzesi Cemaliye Onyıldız tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı, haklarında 3’er gün tutukluluk emri verildi.

Lefkoşa’da Cuma günü bir apartman dairesinde ölü olarak bulunan 34 yaşındaki Halil İbrahim Mengi’ye otopsi yapıldı.

Mengi’nin ölüm sebebi başına aldığı darbe sonucu “kesici / ezici ve küt kafa travması, çoklu kafa kemikleri kırıkları, beyin doku yaralaması ve beyin kanaması” olarak belirlendi.

Neler yaşandı?

Lefkoşa'da ikamet eden 34 yaşındaki Halil İbrahim Mengi, 5 Şubat tarihinde saat 16.00 sıralarında evinde ölü bulundu. Polis olayın cinayet olduğunu açıkladı, 2 kişi gözaltına alındı.

Ali Hasip Sokak üzerinde bulunan bir apartman dairesinde Mengi’nin başına aldığı çok sayıda darbe sonucu öldürüldüğü tespit edildi.

Yaklaşık iki yıl önce adaya geldiği öğrenilen Halil İbrahim Mengi’nin “nişanlısına” ait olduğu söylenen apartman dairesinde, nişanlısı ve teyzesi ile birlikte kaldığı öğrenildi.

Bölge sakinlerinden edinilen bilgide, Mengi ve nişanlısının dün öğle saatlerinde şiddetli bir tartışma yaşadıkları ve evde bağrışmalar olduğu öğrenildi.

Cinayetle  ilgili  yürütülen ileri soruşturmada olayla bağlantısı görülen zanlılar C.O., ve S.C.,  tutukluluk talebi ile dün mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.