Bugün, 21 Ocak 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Alışveriş merkezlerine hijyen ve maske denetimi

Aksaray Belediyesi ekipleri, Korona Virüs salgını nedeniyle kontrollü olarak açılan alışveriş merkezlerinde bayram öncesi yoğunluk yaşanmaması için denetimlerini artırıyor.

Korona virüs salgını nedeniyle kapatılan AVM'ler yeni tedbir paketiyle birlikte kapılarını ziyaretçilerine açtı. AVM için alınan tedbirlere uyulması amacıyla Belediye ekipleri tarafından denetim ve bilgilendirmeler yapıldı. 

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde halk sağlığını korumak için denetimlerini artıran ekipler, tek tek tüm mağazaları gezerek korona virüs önlemlerini incelediler. Denetimlerde alışveriş merkezlerine gelecek olan müşteriler ile çalışanların maske takacağı, girişlerde ateş ölçümü yapılacağı ve sosyal mesafelere uyulması gerektiği konusunda bilgilendirme yapıldı.

Aksaray Belediyesi ekiplerince Ramazan Bayramı öncesinde yürütülen denetimler ve çalışmalarla ilgi değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer şu ifadeleri kullandı; "Halkımızın sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz. Oluşturduğumuz denetim ekibimiz AVM' ler de korona virüsle mücadele kapsamında uyulması gereken hijyen, maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyup uymadıklarını kontrol ederek, işletmelerin mevzuata uygun hareket edip etmediklerini denetliyoruz. Yaklaşan Ramazan Bayramı vesilesi ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılarken alışveriş merkezlerinde ve mağazalarda yoğunluk oluşturmadan karşılamaları için denetimler sürüyor. Ekiplerimiz bu süreçte iş yerleri sahiplerinin dikkatli olmaları konusunda uyarıyor, almaları gereken önlemler anlatılıyor. Toplum sağlığını korumak amacıyla salgın tamamen ortadan kalkana kadar şehrimizde denetimlerimiz artarak devam edecek." Dedi.