Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40
Anahtar Kelimeler: Mezuniyet Törenleri Başladı

Araçlar durdurularak vatandaşların ateşi ölçülüyor

Evden çıkamayanların temel ihtiyaçları karşılanıyor

Bakan Selçuk: “Koronavirüsle Mücadele Kapsamında Evsizlere Konakla...

Bakan Selçuk: “2. Faz Sosyal Yardım, İhtiyaç Sahibi Farklı 2 Milyo...

Aksaray’da adliye ve cezaevinde korona virüs tedbirleri üst seviye...

Aksaray Emniyeti suçlulara göz açtırmadı

Aksaray'daki trafik ışıkları 'Evde kal' dedi

Başkan Altınsoy:Türkiye yeni hükümet sisteminin gücünü kullandı

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

ASÜ´de Mezuniyet Törenleri Başladı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

ASÜ´DE MEZUNİYET TÖRENLERİ BAŞLADI  

/resimler/2019-7/2/1345426532327.jpg

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hayatın, -Âşık Veysel´in de dediği gibi- uzun ince ve iki kapı arasında ilerlenen bir yol olduğunu belirterek, mezun öğrencilerin her iki cihanda da gülmesini arzu ettiklerini söyledi.

/resimler/2019-7/2/1346120798998.jpg

- Rektör Şahin, Öğrencilere Âşık Veysel´in Türküsüyle Seslendi -

 

2018-2019 Mezuniyet Töreni ASÜ Stadyumunda, il protokolü, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Törende Eğitim Fakültesi öğrencileri belgelerini alarak yeni bir hayata başladı. Öğrencilerin saha içerisinde yaşadığı mezuniyet sevincini, aileler tribünlerde büyük bir gururla takip etti. Öğrencilerin ailelerini kutlayan ve çocuklarının yanında oldukları için tebrik eden ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsteki iyi ve güzel çalışmaların tüm akademik ve idari personelin gayretleriyle şekillendiğini vurgulayarak, çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Aksaray´a da teşekkür eden Şahin, ?Sayın Valimiz başta olmak üzere, diğer tüm kurumların yöneticilerinin de çalışmalarıyla bu şehirde güven içerisinde hayatımızı sürdürüyoruz. Bu durumun da eğitim-öğretim sürecinin sağlıklı şekilde ilerleyişine çok ciddi katkısı var. Bu nedenle tüm şehrimize çok teşekkür ediyoruz? dedi. Sözlerinin son bölümünde Âşık Veysel´in ?Uzun ince bir yoldayım? isimli türküsüne atıf yapan ve eseri öğrenciler eşliğinde seslendiren Rektör Şahin, konuşmasını şu şekilde tamamladı, ?Hayat, -Âşık Veysel´in de dediği gibi- uzun ince bir yol ve iki kapı arasında ilerliyoruz. Bazen güleceğiz, bazen ağlayacağız? Bizler, sizlerin her iki cihanda da gülmenizi istiyoruz. Yolunuz açık olsun.?  

 

- Dünyaya Açık Olmak ve Milletin Değerlerini Unutmamak Lazım -

 

/resimler/2019-7/2/1346451377977.jpg

Aksaray Valisi Ali Mantı da törende bir selamlama konuşması yaptı. Mezuniyet töreninin hayırlar getirmesi dileğinde bulunan Vali Mantı, öğretmen adaylarına bazı tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerin kendi öz değerlerine saygılı, kapsayıcı, kuşatıcı ve fikirlere saygılı öğretmenler olacağına inandığını kaydeden Mantı, ?Tüm bunlarla birlikte dünyaya açık ve milletin değerlerini de unutmadan geleceğe bakmanız lazım. Kökümüzü, mazimizi ve bizlere intikal eden değerlerimizi yeni nesillere taşımalıyız? dedi. Rektör Şahin´in tören konuşmasını bir türküyle bitirdiğini anımsatan Vali Ali Mantı, öğrencilere ve tüm katılımcılara bir sürpriz yaparak, konuşmasını Neşet Ertaş´ın ?Zahide? isimli türküsünden bir bölümü seslendirerek tamamladı. Bu jest, tribünlerden büyük destek aldı.  

 

- Sizi Siz Yapan, Sosyal Platformlardaki Takipçi Sayınız Değildir -

/resimler/2019-7/2/1347186597102.jpg

Törende, dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesinden önce kısa bir konuşma da Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgül Keleş yaptı. Sözlerinin başında öğrencilerin ailelerine, emekleri ve tüm fedakârlıkları için teşekkür eden ve mezun olan genç öğretmen adaylarını kutlayan Prof. Keleş, onlara şu tavsiyelerde bulundu: ?Sevgili öğretmen adaylarımız; sizi siz yapan ve sizleri tanımlayan, ne sahip olduğunuz diploma, ne de sosyal platformlardaki takipçi sayınızdır. Sizi, kişiliğiniz, insani özellikleriniz, ne kadar yaratıcı, ne kadar alçakgönüllü, ne kadar sağduyulu ve vicdanlı olduğunuz tanımlar. Özgeçmişinizin ötesinde, iyi ve faydalı öğretmenler olmak için çaba gösterin, tüm kimliklerin ötesine geçin, insanların farklılıklarına saygı gösterin, kimsenin hedeflerinizi aşağı çekmesine izin vermeyin, merakınızı ve kendinize olan güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyin? Zorluklarla karşılaştığınızda evrensel değerler yolunuzu aydınlatan ışık olsun. Bilimin yolundan sapmayın. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür yeni nesiller yetiştirin. Unutmayın; daha güzel bir dünyada yaşayacaksak, bunu gerçekleştirecek olanlar yalnızca sizlersiniz.?

 

- Üniversite Birincisi İslami İlimler Fakültesinden Seher Bekmezci -

 

Yapılan konuşmaların ardından, lisans düzeyinde Üniversiteyi birincilikle tamamlayan İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Seher Bekmezci´ye, ikinci olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Dilek Demir´e ve üçüncü olan Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencisi Peyam Çiçek´e başarı belgeleri ve hediyeleri takdim edildi. Üniversite eğitim süreci içerisinde iyi ve kötüyü ayırt etmeyi, insanlığın değerini, dürüstlüğü, vatana ve millete yararlı bireyler olmayı öğrendiklerini belirten Üniversite birincisi Seher Bekmezci, başka iklimlerde çiçekler açmaya devam edeceklerini belirterek, başarısını ailesine ithaf etti. ASÜ´de önlisans düzeyinde dereceye giren isimler ise sırasıyla Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu´ndan Nur Çetin, Güzelyurt Meslek Yüksekokulu´ndan Ebru Güngör ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu´ndan Fatma Doğan oldu.

/resimler/2019-7/2/1348356445500.jpg

Müzik Bölümü akademisyenleri ve öğrencilerinden oluşan koronun mini konserle renk kattığı mezuniyet töreni, öğrencilerin yürüyüşü, bölümlerinde dereceye girenlere belge ve hediyelerinin takdim edilmesi, tüm öğrencilerin belgelerini alması ve havai fişek gösterisi eşliğinde kep atmanın ardından sona erdi. ASÜ´de mezuniyet törenleri hafta boyunca devam edecek.

/resimler/2019-7/2/1347539597312.jpg

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com