Bugün, 25 Haziran 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

ATSO ile Ziraat Bankası arasında Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü imzalandı

“Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” Projesi Hayata Geçirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin geçtiğimiz günler içerisinde Ziraat Bankası ile yaptığı iş birliği kapsamında tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere hayata geçirilen “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Proje” sinin Aksaray’daki imzaları ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, Ziraat Bankası Aksaray Bölge Başkanı Recep Özdemir tarafından atıldı.

Ticari faaliyetlerin sürdürülebilirliğinde en önemli noktanın finansmana erişim ve güven olduğunun altını çizen ATSO Başkanı Göktaş, törende yaptığı konuşmasında; “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerimizin, ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret ve kolay finansman imkânı için Ziraat Bankası ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Dünya’nın içinden geçtiği Pandemi döneminin yarattığı zorluklar neticesinde Ziraat Bankasının "Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı" projesi KOBİ'lerimiz için büyük önem arz etmektedir. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz de işletmelerimiz zor günler geçirmektedir. Böylesi bir dönemde Ziraat Bankasının üyelerimize sağlayacağı avantajlar ticari faaliyetlerini devam ettirmelerine katkı sağlayacaktır.

Proje kapsamında Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş̧ yapmasının önünü acıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklardır. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Çatı kuruluşumuz olan TOBB’un önderliğinde Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak; Üyelerimiz içerisinde bulunduğu bu zorlu süreci daha rahat atlatabilmeleri için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılanacak, ticarette de devamlılık sağlamış olacak.  Bankkart Başak ile üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır.

Tahsilat riskini azaltan, özel vade ve fiyat avantajı sunan bu proje ile üretim, ihracat ve istihdamın devamlılığı da korunacak ve sonuçta tüm ekonomi de bundan olumlu etkilenecektir. Ben projede emeği geçenlere teşekkür ediyor, attığımız bu imzanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” Dedi.p