Bugün, 9 Mart 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Ayasofya’nın tekrar ibadete açılmasının ardından Aksaray’da vatandaşlara lokma dağıtıldı

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması kararının ardından vatandaşlara lokma dağıtımı gerçekleştirdi.


Ayasofya’nın yeniden cami olarak kullanılmasının yolunu açan Danıştay kararının ardından AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, ikindi namazı sonrası Ulucami önünde düzenlediği etkinlikte vatandaşlara lokma dağıtımı gerçekleştirdi.

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, yaptığı konuşmada Ayasofya’nın tekrar ibadete açılmasından memnuniyet duyduklarını dile getirerek,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kararnamesi ile Ayasofya’nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması nedeniyle millet olarak yaşadığımız sevinci birlikte yaşamak ve paylaşmak amacıyla AK Parti Aksaray İl Başkanlığı olarak hemşerilerimizle coşkumuzu paylaştık. Katılımları ile bizleri onurlandıran Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik’e, MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen'e, BBP İl Başkanı Ahmet Karaman'a, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’a, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’a, Süt Birliği Başkanı Esad Zengin'e, Damızlık Birliği Başkanı Bekir Kayan ve ismini sayamadığım STK başkanlarımıza teşekkür ederim."dedi.