Bugün, 20 Ekim 2021 Çarşamba
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Başkan Altınsoy Demiryolu ve hastane konusuna açıklık getirdi

Başkan Altınsoy Demiryolu ve hastane konusuna açıklık getirdi

 

Aksaray kamuoyunun sıkça konuştuğu konulara açıklık getiren Ak parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, demiryolunun yapılan ihalesinin ardından onaylanır onaylanmaz kazmanın vurulacağını ve hastaneye eleman konusunda artık yerel yöneticilerin onayından çıkarak doğrudan merkezi idare tarafından personel kabulünün yapıldığını duyurdu.

68 Aksaray Gazeteciler Cemiyetinin Basın buluşmalarına konuk olan Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, sıcak gündem olarak Sarıyahşi belediyesinde yaşanan kavga ile ilgili aydınlatıcı bilgi ile söyleşiye başladı. İl Başkanı Altınsoy, söz konusu olayın geçen yıl 4. Ayda vuku bulduğunu belirterek “Bir vatandaş ilçe ile köy arasında aracı ile giderken köpeklerin saldırısına uğramış. Belediyeye gelip şikayette bulunmak isterken o sırada belediye başkanı toplantı halindeyken görevliler tarafından dışarı çıkarılmasının ardından, belediyenin kapısında önce tartışma ardından da küfürlü bir konuşma yapan vatandaşın bu haline görevliler müdahale ederek iş kavgaya kadar varmış” dedi ve konu her ne olursa olsun yaşanan bu olay üzücüdür ve kabul edilemez ifadesini kullandı.

Basın Buluşmalarında gazetecilerin gündemi meşgul eden önemli bir konu olan demiryolu yapılacak mı yapılmayacak mı sorularını da cevaplayan Ak Parti İl Başkanı Altınsoy “Demiryolu için çok mücadele verdim. Bizzat sayın cumhurbaşkanımız ile görüşüp henüz daha somut bir şey yapılmadığını söylemem üzerine yine sayın cumhurbaşkanımızın talimatı ile ihale yapıldı. Yapılan ihalenin onaylanması bekleniyor. Onaylanır onaylanmaz ilk kazma vurulacak. İhaleyi alan firma ile görüştüm hazırlıklarını yaptıklarını söylediler. Güvenilir bir firma. Hemen şantiyesini kurup işe başlamanın heyecanı içerisinde olduklarını vurguladılar.” Dedi.

Hastanenin ikinci binasının bittiğini bildiren Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, personel eksikliğinden dolayı açılamadığını her an açılabilir seviyede olduğunu ifade etti. Özellikle kamuoyunda sıkça konuşulan yeni hastaneye eleman alınıyormuş dedikodularını da değerlendirerek “Taşeron firmada çalışanların kadroya alınmasından sonra kanun değişti. Yerelde personel alımı yetkisini merkezi idareye çektiler. Burada hiç kimsenin hastanede personel alımına müdahale şansı kalmadı. Bu tip dedikoduları bizde sıkça duyuyoruz. Vatandaş bir yerden bir şey duyuyor hemen alım yapılıyormuş hem de liste verilmiş veya verilecekmiş gibi yorumlar yapılıyor. Hiçbir vatandaşımız inanmasın hastaneye kimse alınmıyor.” Dedi.

Tarımsal sulamaya da açıklık getiren İl Başkanı Altınsoy, dış havzalardan su getirme gibi bir çalışmanın çok zor olacağını, onun yerine mevcut su kaynaklarının disiplinli bir şekilde kullanımı ile yer altı sularının aynı seviyede tutulmasının sağlanacağını duyurdu.

Şehrin girişi ve çevre yolu konusunda Kara yolları ile sürekli diyalog halinde olduklarını hatırlatan Altınsoy, yeni yapılan sanayi esnaflarının mağdur olmamaları için çevre yolunu Taşpınar’a değil yeni sanayiye saplayıp orada bir bulvar oluşturulacağı bilgisini de verdi.

Köy ve kasaba gezilerini de değerlendiren Ak parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, vatandaşın ayağına giderek sıkıntıları dinlemenin ayrı bir özelliği olduğunu, hatta gidemedikleri bölgelerden bize de gelin davetlerinin kendilerini mutlu ettiğini beyan etti.

CEMİYET BASIN