Bugün, 16 Nisan 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Başkan Altınsoy: Üretilen asılsız, yalan haberleri kınıyoruz

Başkan Altınsoy: Üretilen asılsız, yalan haberleri kınıyoruz

Sözcü Gazetesinin  12 Aralık Cumartesi bugünkü sayısında manşetten vermiş olduğu ‘’ Sağım, Solum AKP’Lİ! ‘’ başlıklı manşet haberine tepkiler çığ gibi büyüdü.Aksaray Valiliği ,"Gerçekle hiçbir ilgisi olmayan, kasıtlı, taraflı ve kamuoyunu yanıltacak şekilde “Kente yatırım toplantısını AKP’lilerle yaptı” haberini yapmak; gazetecilik etik kuralları ile ve ahlaki değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. Yapılan haberlerle ilgili olarak gerekli hukuki süreç başlatılmıştır." Açıklaması yaparken, sosyal medyada yüzbinlerce kullanıcı Vali Hamza Aydoğdu'ya destek mesajları paylaştı.

Haberle ilgili Aksaray AK Parti İl Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.Yapılan açıklamada
 
"Valimiz Sayın Hamza AYDOĞDU, 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile ilimize atanmıştır.
Atandığı günden itibaren, hiç kimseyi ötekileştirmeden, devlet ciddiyeti ve millet sevgisi ile çalıştığına şahidiz.
​İktidar partisinin temsilcisi olan bizler de dâhil olmak üzere, diğer tüm siyasi parti temsilcileri, sendika ve sivil toplum örgütleri ile de görüşüp, ilimizin refahı için istişarelerde bulunduğunu biliyoruz.
​Kısa bir zamanda, yaptığı ziyaretler, geliştirdiği projeler ve sıcakkanlılığı ile gönüllere dokunmasını bilmiş, Aksaray’ın takdirini kazanmıştır.
​Makam odasını ve koltuğunu vatandaşlarımızın gönlüne kurmuştur.
​Ortak paydamız, sevdamız Aksaray’dır. Başta Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu olmak üzere, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ile birlikte Aksaray’ın tanıtım ve gelişimi için yoğun bir çaba sarf etmekteyiz.
​Kimin “sözcüsü” olduğu belli olmayan bazı basın organlarında yapılan, yalan, yanlı, yanlış ve iftiraya varan açıklamalar, Aksaraylı tüm hemşerilerimiz gibi bizleri de derinden üzmüştür.
​Bir yöneticinin, şehrin tüm dinamiklerini dikkate alması, birlik ve beraberlik içinde hizmet üretmeye çalışmasından daha doğal ne olabilir?
​Şehrimize karşı oluşturulmak istenen olumsuz algının farkındayız!
Ancak, Aksaray için bir fikri, bir projesi olan, gerek siyasi partilerimizin gerekse sivil toplum örgütlerimizin temsilcileriyle birlikte hareket etmeye devam edeceğiz.
Mesnetsiz ve cımbızlanarak üretilen bu yayınları kınıyoruz! 
Üretilen asılsız, yalan haberleri kınıyoruz!Basın ahlakı ve etiğine uygun bulmuyoruz"ifadelerine yer verildi