Bugün, 28 Eylül 2020 Pazartesi
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

28.09.2020

  • İMSAK 05:09
  • GÜNEŞ 06:30
  • ÖĞLE 12:40
  • İKİNDİ 16:01
  • AKŞAM 18:39
  • YATSI 19:55

Başkan Altınsoy:Devlet milletinin yanında

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Devletin, gerek Valilik gerekse Belediyeler koordinesinde çalışan Vefa Sosyal Destek Grubuyla vatandaşların yanında olmaya devam ettiğini bildirdi.

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üstü ikametten ayrılma kısıtlaması olan vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi aileler için tüm imkanların seferber edildiğini bildiren Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, bugüne kadar binlerce vatandaşa yardımda bulunulduğunu ve yardımların devam ettiğini belirtti.

Yardımların sessiz sedasız yoğun şekilde sürdüğünü aktaran Altınsoy, şunları kaydetti, “Hem merkezi idarenin hem de mahalli idarelerin vatandaşımıza destek olması zaten asli görevidir. Harcanan paralar devletin, milletin parasıdır. Emeği geçenlere, özellikle hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Kimin ihtiyacı varsa muhtarlıklarımıza, belediyemize, Vefa Destek Grubuna veya Kaymakamlığımıza müracaat edildiğinde yardıma muhtaç ise yardım yapılır. Bu zor süreçte bugüne kadar ilimiz genelinde ihtiyaç sahibi 46 binden fazla ailemize gıda yardımı yapıldı. Halen ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmak için dağıtım çalışmaları devam ediyor” dedi.

Devletin, tüm imkanlarıyla milletinin yanında olduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Altınsoy, “İlk fazda merkezi sistemle geçtiğimiz hafta 10 bin 404 aileye 1000 lira yardım yapılmıştır. İkinci fazda yine merkezi sistemle 7 bin 708 aileye 1000 lira nakdi yardım yapıldı. Üçüncü faz çalışmalarına ise devam edilmektedir ve 2 bin 624 aileye daha nakdi yardım yapılacaktır. 7 bin 448 ailemizin ise başvuruları halen değerlendirilme aşamasındadır. Ayrıca, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı aracılığı ile binlerce kişiye çeşitli miktarlarda ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Aksaray’a ulaşan binlerce maske PTT tarafından dağıtılmıştır ve dağıtım devam edecektir. Elbette biraz fedakarlık edeceğiz. Ama biliyoruz ki ihtiyacı olan hiç kimse devletimizce mağdur edilmeyecektir.”