Bugün, 25 Temmuz 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Başkan Altınsoy:Normalleşme yolunda son fedakarlık

“NORMALLEŞME YOLUNDA SON FEDAKARLIK”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kovit -19 önemleri kapsamında önemli açıklamaları olduğunu, alınan önlem ve tedbirlere uymaya herkesi davet eden AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Normalleşme yolunda son kez fedakârlık yapmalıyız” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıkladığını aktaran Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Çarşamba günü gençlerimizle ilgili esneklik yine uygulanacaktır. 15 ilimiz için geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır. 24 Mayıs Pazar saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabileceklerdir. Bu hafta Çarşamba ve Cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek. İnşallah bayramdan sonra bu kısıtlamalara ihtiyaç kalmaz” dedi.

Alınan yeni tedbirleri ve alınan önemleri başlıklar halinde aktaran İl Başkanı Altınsoy, “60 Bin mahkumun izinleri 2 ay uzatıldı. Yeni eğitim yılı eylülde başlayacak. Kreşler ve bakımevleri 15 Haziran’da faaliyete geçecektir. 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte şartları uygun camilerden başlayarak camilerimiz ibadete açılacak. Uzaktan eğitim 19 Haziran’a kadar devam edecek” bilgisini verdi.

Bu yeni dönemi, kontrollü sosyal hayat olarak tanımladıklarını kaydeden Başkan Altınsoy, şunları kaydetti: “Evimizden dışarı adım attığımız andan yeniden evimize girene kadar, diğer insanlarla temasımızın olduğu her yerde maske kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Aynı şekilde sosyal hayatın her alanında diğer insanlarla aramızda en az 1,5-2 metre fiziki mesafe bırakmaya özen göstereceğiz. Ellerimizi her fırsatta yıkayacak, kolonya ve dezenfektan gibi temizlik ürünlerini sıkça kullanacağız. Salgınla mücadelenin en etkili yöntemi olarak ifade ettiğimiz maske, mesafe ve temizlik üçlüsü, artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelmelidir. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkıp, kalabalığa karışmamak da çok önemlidir” uyarısında bulundu.