Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

11.07.2020

  • İMSAK 03:36
  • GÜNEŞ 05:23
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:16
  • YATSI 21:55

Başkan Bellikli:Beldemizde karantina yok! Sosyal medyadaki asılsız paylaşımlara itibar etmeyin

KORONA VİRÜSÜ KABUSU  HELVADEREYE SIÇRADI! ASILSIZ HABERLER İNFİALE YOLAÇTI

Aksaray ili yoğun bir şekilde Korona virüsü ile mücadele ederken sosyal medyada yayılan asılsız paylaşımlar hastalıkla ilgili  çalışmaları sekteye uğratıyor.Bunlardan birinide Helvadere karantinaya alındı o bölgeye gitmeyin şeklinde yapılan paylaşımlar Helvadere halkını oldukça derinden etkiledi. 

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından Videolu açıklama yapan Helvadere belediye başkanı Arif Bellikli kesinlikle karantina yok inanmayın diyerek şunları belirtti. ’’ Helvadere ye gelen Antalya’da yaşamını sürdüren gurbetçi bir hemşehrimiz  kasabamızda birkaç gün önce gelmiş nefes darlığı şikayetiyle Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine başvuruyor. Kendisinin yurtdışı bağlantısı nedeniyle korona şüphesi vasıl olunca tetkikler için alıkonuluyor durum bu onun dışında Helvaderede herhangi bir karantina olayı yoktur yalan paylaşımlarda Helvadere’de 30 – 40 kişi hastalanmış gibi yazılar paylaşılıyor Karantina Aksaray valiliği tarafından yapılır Helvadere için alınmışl karar yok halk tamamen normal yaşamını sürdürmektedir. Başkalarından duymayın ben birinci ağızdan açıkladım bir kişi dışında herhangi bir şikayet yada olumsuz vaka olmamıştır’’ dedi 

Bu haberi sosyal medya hesabından yayın edenler için soruşturma başlatacaklarını belirten Arif Bellikli Asılsız paylaşımı kimin yayınladığını da biliyoruz ne zaman sildiklerini de biliyoruz gerekli yasal haklarımız saklıdır  ‘’ dedi

Helvadere’de yaşanan olayın ardından gurbetçi yoğunluğu yaşanan HASANDAĞI YÖRESİNDE BULUNAN Yuva, Karaören, gibi yerleşim yerlerinde de karantina olduğu haberleri asılsız çıktı.

Aksaray ilinde yapılan korona mücadelesinde Aksaray Valiliği haberleri dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini belirten yetkililer mücadelede herkese sorumluluk düşüyor olur olmaz bilgileri paylaşmadan önce resmi kanallardan bilgi sorulmasının daha uygun olacağını belirttiler.
Kaynak:Bağımsız medya