Buldukları parayı polise teslim ettiler

Buldukları parayı polise teslim ettiler

 

Para çekmek için gittikleri bankamatikte bir miktar para bulan 2 üniversite öğrencisi buldukları parayı sahibine ulaşması için, "Düşürenin ihtiyacı vardır" diyerek polise teslim etti.
Hacılar Harmanı Mahallesi Aşık Molla Caddesinde bulunan Aksaray ATSO önündeki bankamatikte yaşandı. ATM’den para çekmek için gelen Efecan Kozluk (23) ve arkadaşı Baran Üstün (24) bankamatikte işlem yaptıkları esnada yerde bir miktar para buldu. Buldukları parayı sayan gençler 750 TL'nin bir ihtiyaç sahibine ait olabileceği düşüncesi ile durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Yerde para bulduklarını ve polise teslim etmek istediklerini belirterek yardım isteyen gençlerin talebiyle bankamatiğin bulunduğu adrese polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri gençlere duyarlılıkları için teşekkür ederken, gençler buldukları parayı sayarak tutanak karşılığında teslim etti.
Efecan Kozluk, "Biz bu akşam para çekmeye ATM'ye geldiğimizde yerde bir miktar para bulduk ve paranın sahibinin ihtiyacı olduğunu düşünüp polise haber verdik. İhbar ettik. Polis arkadaşlarımızda sağ olsunlar gelip parayı teslim aldılar. Tutanağımızı tuttuk. Umarım para sahibine teslim edilir. Herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu. Öğrenci Baran Üstün ise "Arkadaşımla ATM'ye para çekmeye geldiğimizde yerde bir miktar para olduğunu gördüm. Bu parayı saydıktan sonra ihtiyaç sahibi olabilecek birinin olduğunu düşünerek 155'i aradık. Tutanakla beraber parayı teslim ettik. İnşallah para sahibine ulaşır" dedi.Anahtar Kelimeler: Buldukları parayı polise teslim ettiler
Pazar 8.2 ° / 0.5 °
Pazartesi 6 ° / 1 °
Salı 3.5 ° / -0.9 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri