Bugün, 7 Mart 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Beytül Mala Zarar Verenlere Yazıklar Olsun

Beytül Mala Zarar Verenlere Yazıklar Olsun

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı´nın ?Geleceğimizin teminatı? dediği çocuklar için yaptırdığı oyun parkları, kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına maruz kalıyor.

Aksaray Belediyesi son 3,5 yılda şehrin muhtelif yerlerine 87 adet çocuk parkı yaparken, çocuklar için yapılan bu güzel parklar, insanlıktan nasibini almamış kişiler tarafından saldırıya uğrayarak kamu malına zarar veriliyor.

Aksaray´ın çeşitli Mahallelerinde çocuklar için yapılan modern çocuk oyun parkları, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakılıp yıkılıyor. Parkların her yeri talan edilerek oyun aletleri çalınıyor.

Çocuk parkının plastik aksamlarını ateşe verip yakan şüpheliler, yerlerdeki kauçukları söküp atıyorlar.. Vicdansızlar, bununla da kalmayıp çocukların oynaması ve spor yapması için yerleştirilen bir spor aletini de yerinden sökerek çalıyorlar.

PARKLAR ÇOCUKLAR OYNASIN DİYE YAPILIYOR

Belediye yetkilileri bazı mahallelerde belediyenin yapmış olduğu çocuk parklarına yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek

 ? Belediye Başkanımızın ?Çocuklar oynasın eğlensin? diye yaptırdığı çocuk parklarını yakıp, dökenler, oyun aletlerini çalanlar insan olmazlar. Çocukları oyuncaklarını çaldıklarında ellerine ne geçiyor. Yazık değil mi? Devletin malına zarar verip çalmaya utanmıyorlar mı? ?diyerek tepkilerini dile getirdiler.

HALKIMIZ ÇOCUK PARKLARINI KORUMALI

Belediye yetkililer, halk için yapılan hizmetlerin yine halk tarafından korunması gerektiğini belirterek ? Vatandaşlarımız yapılan tüm hizmetlere sahip çıkmalı ve korumalıdır. Kamu malına zarar verenleri gördüklerinde mutlaka uyarmalı ve aynı zamanda polise haber vermeli. Çünkü devletin malı herkesin ortak malıdır ve mutlaka korunmalıdır? ifadelerini kullandılar.