Bugün, 19 Nisan 2021 Pazartesi
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Corona Virüsü böyle mi yeneceğiz? Aksaray'da vaka sayılarında artış sürüyor

Corona Virüsü böyle mi yeneceğiz? Aksaray'da vaka sayılarında artış sürüyor

Aksaray'da,"Ayakta yolcu alınmaması"kuralına ne şoför ne de yolcular riayet etmiyor.

Koronavirüs salgınında vaka sayısındaki düşüşle birlikte Bilim Kurulu'nun talimatları doğrultusunda daha önce valiliklere gönderilen şehir içi toplu taşıma araçları ve personel servislerine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edileceği yönündeki talimat 2 Haziran'da  yürürlükten kalkmıştı.

İçişleri Bakanlığı'nca valiliklere gönderilen genelgede minibüs, dolmuş, halk otobüsü ve belediye otobüsleri gibi kent içi ulaşım araçlarına ayakta yolcu alınmama kararı alınmıştı.

Aksaray'da birçok  özel halk otobüsü şoförleri bu kurallara malesef uymuyor.

Aksaray merkez Aratol mahallesi-Polis okulu hattındaki tablo böyleydi.otobüs şoförleri ayakta yolcu alırken, otobüslere binen vatandaşların sosyal mesafeye uymadıkları görüldü.

UYARI YAZILARI DİKKATE ALINMIYOR!

Aksaray Belediyesi, corona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçları olan özel halk otobüslerine geçtiğimiz gün, sosyal mesafe kuralıyla ilgili uyarı yazıları astı.Şoför kabini camına asılan yazıda,"Ayakta yolcu alınması kesinlikle yasaktır."uyarı yazıları asıldı.Uyarı yazısına ne şoförler ne de yolcuların uymadığı görüldü.

VALİ AYDOĞDU UYARDI!

Aksaray'da Corona virüs vakası artışına dikkat çekmek isteyen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.

Vali Aydoğdu yaptığı paylaşımda;

"Sevgili Aksaraylılar,

Hastalık yayılıyor.

Kendinizi  ve yakınlarınızı koruyun.

Hastanemizin belirli bir yatak ve YOĞUN  BAKIM  sayısı  var.

Lütfen lütfen lütfen.
Maske

Mesafe

Temizlik" ifadelerine yer verdi.