Bugün, 8 Aralık 2021 Çarşamba
Çarşamba 9.2 ° / 3.1 °
Perşembe 10.7 ° / 4 °
Cuma 13.2 ° / 4.2 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Ertürk:Siyasetin konusu videolar,kasetler,bel altı muhabbetler ve tehditler değildir

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 |Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri | gazete |Aksaray yerel haber | Haber Aksaray

Ertürk, CHP olarak belediye başkanımızın arkasında olduğumuzu beyan ediyoruz dedi.


Aksaray’da son günlerde gündem olan, bazı belde başkanlarının da arasında olduğu  sosyal medyada dolaşan uygunsuz  videolar ile alakalı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Abbas Ertürk CHP binasında çok sayıda gazetecinin katıldığı bir basın toplantısı yaptı.

Ali Abbas Etürk yaptığı açıklamada şunlara yer verdi. Siyasetin konusu video kaset ve bel altı konular olduğu sürece bu ülkeye ve yaşadığımız şehre en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Siyasetin konusu asla bu olmamalı.

Hangi siyasi partiye yakın olursa olsun, hangi görüşe sahip olursa olsun, aidiyeti hangi aile olursa olsun hiçbir şekilde siyasetin konusunun bu olmaması gerektiğini düşünüyorum. Hangi siyasi parti ile ilgili hangi görüntü çıkarsa çıksın, partimizle ilgisi olsun olmasın, rakibimiz olsun olmasın, kiminle ilgili böyle görüntü ortaya çıkarsa Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu tepkimizi dile getireceğiz.

Avukatlarımız hukuki süreci takip ediyor. Şikâyette bulunduk. Konunun detaylı araştırılmasını ve bu videonun aslının ele geçirilmesini talep ettik. Bundan sonraki hukuki süreç, adli ve güvenlik süreçleri için  kolluk kuvvetlerimize, yargımıza ve idari yetkililerimize güveniyoruz. Onların bu konuda suçluları en kısa sürede bulacaklarını ümit ediyoruz. Biz bugüne kadar hiç kimseye bel altı siyaset yapmadık. Hiç kimseye siyasetin konusunun dışına çıkan tek cümlemizi kimse bulamaz. Biz böyle davrandık.

 CHP’ye de böyle davranılmasını istiyoruz. Şu ana kadar bu konuda farklı bir tavır görmediğimiz için Aksaray siyaseti birlik bütünlük sağlar diye düşünüyoruz.Bir kişiyi linç etmek kolaydır. Ama O linç etmeye çalıştığımız kişinin evinde bir ailesi var, onun için gözyaşı döken kızları var. Her birimiz çocuklarımızı gözümüzün önüne getirelim. Bunu kimseye reva görmemeliyiz. Siyasetin konusu bu olmamalı. Biz böyle bir komploya genel başkanını kurban vermiş bir siyasi partiyiz. Bu konularda son derece hassasız. Parti örgütlerimiz olarak sayın belediye Başkanımızın beyanını esas alarak başkanımızın arkasında olduğumuzu beyan ediyoruz.

Belediye başkanımızın bir an önce bu çirkin iftiradan kurtulup gerçeğin ortaya çıkması için de mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Gerçek er ya da geç ortaya çıkacaktır.Biz bugün 10 lira olmuş doları konuşmalıydık, açlık sınırına gelmiş toplumu konuşmamız lazım, neredeyse her 3-4 aileden birinde bir işsiz var bunu konuşmalıydık. Ülkedeki ekonomik yangını konuşmamız lazımdı.Ama bu gündem nasıl oluştuysa bunu konuşuyoruz. Bu ülke bir FETÖ, Ergenekon, Balyoz dönemleri yaşadık. ‘Yahu neler neler yapmışlar’ diye yazdık çizdik mahkûm ettik. Sonra onların arkasında yerleştirilmiş bir çete olduğu ortaya çıktı.

Peki, ne dedik “Pardon kusura bakmayın!” O süreçte canını verenlerin vebalini hangimiz ödeyebileceğiz? O gün bu süreçlerin savcısı olanlar bugün mahcup bir şekilde kafasını eğmek zorunda kalıyorlar. Yeniden mahcubiyet yaşamak istemiyorsak yeni mağduriyetler yaratmak istemiyorsak ne olur tüm siyasetçi arkadaşlarım, tüm hemşerilerim vatandaşlarım hepinize sesleniyorum temkinli olalım. Peşin hüküm vermeyelim. Yargısız infaz yapmayalım.

Biz CHP olarak bana da dokunsa hiçbir şeyin üstünü kapatmayız. Bu böyle bilinsin.  Her şeyin açıklıkla üstüne gidilmesini isteriz. Lütfen biraz sabredelim. Mahkemelere ve süreci yürüten görevlilere güvenelim. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır dedi