Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

15.07.2020

  • İMSAK 03:41
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:14
  • YATSI 21:52

Evden çıkamayan 23 nisan doğumlu çocuğa doğum günü sürprizi

Aksaray-Güzelyurt kaymakamlığı , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Koronavirüs salgını dolayısıyla evden çıkamayan ve 23 Nisan günü doğan çocuklara  sürpriz doğum günü pastası hazırladı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100.Yılı Etkinlikleri Kutlama programı kapsamında corona virüs(covid-19) dolayı  sosyal mesafe korunularak ilk olarak Atatürk meydanı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.Burada yapılan törenle İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman KEÇECİ tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Çelenk sunma törenin ardından Güzelyurt Kaymakamı  Muhammet TUGAY beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Osman GÖKŞEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman KEÇECİ ile birlikte Ihlara Beldemizde yaşayan 23 Nisan 2011 doğumlu Hanifi KARASOY isimli çocuğumuzun doğum günü pastası kesilip hediyesi verildi .


Kapısına pastayla gelen Kaymakam ve ekipleri görünce şaşıran Hanifi KARASOY  “Şu anda duygularımı anlatacak kelimeler bulmakta zorlanıyorum. Bana bu günde  bu mutluluğu yaşatan kaymakam amcaya teşekkür ediyorum"dedi.

Kaymakam Muhammet Tugay ve beraberindekiler akabinde Selime Beldemizde yaşayan Sefa, Hatice, Sudenaz EKLİ isimli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününü  Kutlayarak çeşitli hediyeler takdim etti.
Duygu dolu anlar yaşayan Sefa,Hatice ve Sudenaz'ın aileleri ise, “Çocuklarının bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Muhammet  Tugay,  İlçe Jandarma Komutanı Osman Gökşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Keçeci'ye teşekkür etti.