Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

11.08.2020

  • İMSAK 04:15
  • GÜNEŞ 05:48
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:42
  • AKŞAM 19:50
  • YATSI 21:17

Filenin Sultanları Aksaray Adını Dünyaya Duyuracak

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, voleybol camiasının merakla beklediği kararını geçtiğimiz gün açıklamıştı.


2021-2022 Sezonunda AXA Sigorta Efeler Ligi ile Vestel Venus Sultanlar Ligi 16 takımla oynanacak.

2020-2021 Sezonunda TVF 1.Ligi Kadınlar ve Erkekler Ligi’nde Final Etabına kalan Kadınlarda Kale 1957 Spor, Kuzeyboru, Sarıyer Bld. ve İlbank
Erkeklerde ise Solhan Spor, Afyon Bld. Yüntaş, Haliliye Bld. ve TFL Altekma, takımları bir üst lige alındılar…

Şehrimizin takımı Kuzeyboruspor bayan voleybol takımının Sultanlar ligine çıkması Aksaray'da büyük heyecan yarattı.Aksaraylılar sosyal medyada Kuzeyboruspor oyuncularına tebrik tweetleri attılar.Kuzeyboruspor'un Vestel Venus Sultanlar ligine yükselmesi Aksaray'ın tanıtımına devasa katkılar sağlayacak.Maçların ulusal kanallarda yayınlanmasının yanında,Sultanlar Liginin dünya çapında izlenmesi Aksaray'ın tanıtımına büyük katkılar sağlayacak.

Kuzeyboruspor Spor Kulübü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

SULTANLAR LİGİ YOLUNDA bizi destekleyen herkese Teşekkür Ediyoruz.

Bizi takip eden sevenlerimizin bildiği üzere gurubumuzda 2. Olarak yükseldiğimiz playoff larda ilk turu geçerek final gurubuna 4 takım olarak yükselmiştik. Covid19 sebebiyle iptal edilen finaller sonrası TVF verdiği insan için spor kararı ile Vestel Venüs Sultanlar Ligi çıkmayı başardık.

Bu süreçte bizleri destekleyen öncelikle Aksaray halkına sonra şehrimizin halkı temsil eden milletvekillerimize, Valimize, Belediye başkanımıza, İl Genel meclisine, Tüm Siyasi Partilerimize, Aksaray Üniversitesine, bağlı olduğumuz Aksaray Sanayi ve Ticaret odasına, OSB Müdürlüğüne, Spor İl Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Emniyet Teşkilatımıza,desteklerini esirgemeyen yerel medyamıza ve her zaman yanımızda olan dost ve kardeşlerimize çok çok teşekkür ederiz.

Vestel Venüs Sultanlar Ligi voleybolda Dünyanın en iyi ligleri arasında gösterilen bir lig olup sadece ülkemizde değil, dünya çapında izlenen bir ligdir. Bu ligde Aksaray’ı temsilen var olmamız bu şehir ve kulübümüz için çok önemlidir. Hatta bu başarımız Aksaray şehrinin yadsınamaz EN BÜYÜK SPORTİF BAŞARISIDIR. Bu başarıyı daha da ileri götürmek için elimizden geleni yapacağız. Bu yolda dün nasıl ise yarında bizi destekleyeceğinizi bilerek, sizlere layık olmaya çalışacağız.

Teşekkürler Aksaray