Bugün, 27 Ocak 2022 Perşembe
Perşembe -6.5 ° / -17.5 °
Cuma -7.8 ° / -15.7 °
Cumartesi -4.1 ° / -12.6 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Fiyatları görenler gözlerine inanamadı!Esnaftan sanayi sitesi dükkan fiyatlarına tepki

Aksaray Yeni Sanayi Sitesi 2.etap ön başvuruları devam ediyor.200 metrekare dükkana istenen 2 milyon fiyat esnafların tepkisini çekti...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde yapılan, şehir içinde kalmış eski sanayi sitelerini şehir dışına çıkarmak amacıyla Aksaray'da inşa ettiği 1620 dükkan hak sahiplerine teslim edildi.


YENİ SANAYİ SİTESİ 2.ETAP ÖN BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR


Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda,  Vergi Kaydı ve Oda kaydı bulunması,Yeni Sanayi sitesinden dükkan almamış olmak  şartıyla  Yeni Sanayi Sitesi 2.etap ön talep  başvurularının başladığını, başvuruların 31.01.2022 tarihine kadar başvuru formunun doldurulup odaya teslim edileceğini açıkladı.

DÜKKAN FİYATLARI DUDAK UÇUKLATTI!
200 METREKARE DÜKKAN 2 MİLYON TL

Aksaray yeni sanayi sitesi 2.etap başvuruları esnaf tarafından sevinçle karşılanırken,200 metrekare dükkan için istenen (örnek maliyet)
2 milyon TL fiyat tepki çekti.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sitesinden yayınladığı duyuruda,

"Etap başvurusu yapmak istenen üyelerin  maliyet tablosunu ve ödeme planını inceledikten sonra taleplerini yapmaları önemlidir. Tablodaki maliyet TOKİ tarafından 2021 yılında hesaplandığından 2022 yılı maliyet artışlarına bağlı fiyat artışları olabilir."uyarısı yapıldı.

Örnek ödeme tablosunda 1 adet 200 metrekare  tek kat,asma katsız ve bodrumsuz düşünülen dükkan için (TOKİ tarafından 2021 maliyetlerine göre) 2 milyon TL yaklaşık  fiyat açıklandı.Ayrıca 2022 yılı maliyet artışlarına bağlı fiyat artışının olabileceği uyarısı yapıldı.

2.etap Başvurusu yapacak esnaflar istenen fahiş fiyata tepki gösterirken,"2 milyon fiyatı görünce gözlerinize inanamadık.2 milyon TL fahiş fiyat hangi kritere göre talep ediliyor.300 bin TL'ye satılan 200 metrekare dükkanın fiyatı nasıl 2 milyona yükseldi.Bu rakamı hiç bir esnaf ödeyemez.Yetkililerden acil açıklama bekliyoruz Bu belirsizliğe bir son versinler"dediler


AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI: AÇIKLANAN FİYATLA BİR İLGİMİZ BULUNMUYOR

Tepkiler üzerine Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı açıklamada;

"Yeni Sanayi Sitesi 2. Etap Başvuruları İçin Odamız Web Sitesinde İlan Edilen Yaklaşık Maliyet, 2021 Yılı İçerisinde TOKİ Tarafından Hesaplanan Maliyettir. Odamiz Gelinen Süreçte Sadece Başvuru Taleplerini Toplamak ve İletmekle Yükümlü Olup, 2. Etap Yapım İşi ve Açıklanan Yaklaşık Maliyet Hesaplamalarında Herhangi Bir İlgisi Bulunmamaktadır. Bilgilerinize Önemle Duyurulur."ifadelerine yer verildi.

Kaynak:aksarayhaber68.com