Bugün, 22 Ocak 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

“Gazeteciye uyuzum”dediler habere giden gazeteci'yi darp ettiler

“Gazeteciye uyuzum”dediler habere giden gazeteci'yi darp ettiler

Aksaray’da  habere giderken haber olan bir gazeteci daha darp edildi. Arabasının önüne atlayıp önce kaza yaptıran iki kişi, araçtan inen İzzet Tınmaz’ı sopalarla  dövdüler.

İlk Havadis Gazetesi İmtiyaz sahibi ve Anadolunun Sesi Gazetesi haber koordinatörlerinden İzzet Tınmaz, Cuma akşamı geç saatlerde gelen bir  haber ihbarını değerlendirmek üzere evinden çıkıp, çarşı merkezine gitmek için Toki bahçe şehir mevkiinde seyir halinde iken arabasını durduran iki  kişi tarafından darp edildi.
Habere giderken aracının önüne  aniden çıkarak hafif çaplı bir kazaya da sebebebiyet veren iki kişi,İzet Tınmaz’ın araçtan inmesiyle birlikte “ben gazetecilere uyuz olurum” diyerek sopalarla saldırdılar.
Bileğinde ve belinde ağır tahribatların oluştuğu Gazeteci İzzet Tınmazın darp edildiğini görenler olayı Polis haber verdi.
Olay yerine gelen polis  112 acil ekipleri olaya müdahale ettiler.
Yaralı Gazeteci İzzet Tınmaz sağlık ekipleri tarafından ilk tedavisi yapılarak ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olan İzzet Tınmaz şahısları tanımadığını ve daha  önce hiç görmediğini belirtirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.,
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü arefesinde ,kimliği belirsiz kişi yada kişilerin saldırısına  uğrayan Gazeteci İzzet Tınmaz’ın Gazetecilik mesleğinin gereği olan  haber alma özgürlüğü kısıtlanmaya çalışılarak darp edilmesi, yeni tedbirlerin alınması gerektiğini bir kez daha ortaya koydu.
 İzzet Tınmaz saldıranların derhal bulunarak cezalandırılması beklenirken,kimliği belirsiz kişilerin arama çalışmaları başladı