Bugün, 16 Nisan 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Gizemli hayırsever veresiye defterindeki 35 bin lira borcu ödedi

 

Hacılar harmanı mahallesinde  bir bakkala giden  hayırseverler, mahalleli vatandaşların bakkala olan yaklaşık 35 bin liralık veresiye borcunu ödediler.

 


Kimliğinin açıklanmasını istemeyen gurbetçi iki kadın, Hacılarharmanı Mahallesi'ndeki bir bakkala dar gelirli vatandaşların borçlarının sorguladı veresiye defterinden ilk önce 20 bin liralık borcu ödeyerek  sildirdiler.


Bakkal Kadir Elçi ile tekrar görüşen hayırseverler, mahalle sakinlerinin toplamda  yaklaşık 35 bin liralık borcunu ödedi.

 Hayırsever kadınları daha önce hiç görmedim diyen bakkal Kadir Elçi "Allah onlardan razı olsun. Hem mahalleliyi hem de bizleri kurtardı. Vatandaşlar borçlarının ödendiğini duyunca çok mutlu oldular. Gelen müşterilere borcunuz kalmadı diyorum, şaşırıyorlar. Şimdi borç bitti yeniden veresiye  defteri aldım beyaz sayfa açtım ve tekrar yazmaya başladım." diye konuştu.
Uzun zamandır "Robin Hood merak ediliyordu
Borcu ödenen bir vatandaş ise 
"Allah razı olsun, bütün borçları ödemişler. Benim de  borcum vardı. Ben bakkala gelmiştim, tam da borcumu ödeyeceğim anda  biz ödedik diyen iki bayan vardı bunu söyleyince  Kimse bana inanamadı bakkala geldiklerinde  anladılar. 
Borçları ın kapandığını duyan bir mahalleli " Yaklaşık 300 lira borcum vardı, ödenmiş, çok sevinçliyim. Yeniden alışveriş yaptım ve yeni veresiye defterine borcumu yazdırdım." diyerek mutluluğunu dile getirdi.