Bugün, 4 Mart 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Gökten Öztürk Yazısı | aksarayhaber68

Madem havaalanımız yok bari ayda 2 gün tarım uçakları gelsin Aksaraylı uçağa binsin diyoruz

1989´u Aksaray´da  yaşayan büyüklerimiz iyi bilir. Belki o zaman havaalanı gelsin uçak istiyoruz diye talep olmamıştı. Çünkü Aksaray Ihlara Turizm Festivali yapıldığında Aksaray Nigdeye bağlıydı. Festival olduğunda Aksaraylı çocuklar gibi sevinirdi. Gazetecilik hayatına yeni başlamışız uçak gelecek diye bir heyecan var. Tarım uçağıda olsa Uçağın gelmesi bizim için çok önemliydi. Rahmetli babam Avukat Ali Öztürk  Cumartesi  akşamı  ev halkına pazar uçakla gezdireceğim dediğinde sabah sanki bir türlü olmadı. Akşam uçağın pilotu ile beraber yemek yemişler. Pazar günü de uçağın kalkacağı alana hareket ettik. 5 kişilik tarım uçağı Aksaray´ı ve Ihlara Vadisi´ni uçakla gördük ya babamın verdiği paraya değdi.

Havaalanı Aksaray için büyük bir önem taşıyor. Madem havaalanımız yok bari ayda 2 gün tarım uçakları gelsin Aksaraylı uçağa binsin diyoruz.

1989 yılında Aksaray Belediye Başkanlığı yapan Memiş Akın büyüğümüz Aksaray´lıların Aksaray Turizm ve Kültür Festivalinde Aksaray halkının uçağa binmesi için tarım uçakları gelmiş demiştim. 2004-2005 yıllarında Aksaray´da görev yapmadığım için o dönemin mevcut Belediye Başkanı Nevzat Palta´nın eğitim amaçlı uçakların geldiğini ve 2 gün öğrenciler uçakla gezdiği yetkili kişiler tarafından şahsıma bildirildi. Demek ki istenince çok güzel şeyler yapılıyor. 2018 yılında da büyüklerimiz bu konuyla ilgilenirlerse ve ayda 2 gün AKSARAY halkı uçakla şehri gezerse mükemmel olur değil mi. İstanbul´dan sevgiler ve saygılar sunuyorum.

Gökten Öztürk