Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

12.07.2020

  • İMSAK 03:37
  • GÜNEŞ 05:23
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:16
  • YATSI 21:54

Havadan trafik denetimi yapıldı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilerek sürücülerde ?Algılanan Yakalanma Riski Duygusunun? sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen ?sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek? gibi ihlallerin önlenmesi amacıyla, illerimizce trafiğin yoğun olduğu güzergahlar  ile kavşak konumunda olan kesimlerde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca koordineli olarak havadan helikopter ve drone ile trafik denetimleri yapılmaktadır

 

/resimler/2019-4/18/1918316064412.jpg

 
Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilerek sürücülerde ?Algılanan Yakalanma Riski Duygusunun? sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen ?sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek? gibi ihlallerin önlenmesi amacıyla, illerimizce trafiğin yoğun olduğu güzergahlar  ile kavşak konumunda olan kesimlerde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca koordineli olarak havadan helikopter ve drone ile trafik denetimleri yapılmaktadır.
 
Bu kapsamda 04 Ocak 2019 tarihinden bu güne kadar yapılan denetimlerde;
 
Helikopterle 356 saat uçuş yapılarak 1.937, Dronla 2.493 saat uçuş yapılarak 11.676 trafik kural ihlali tespit edildi ve gerekli yaptırımlar uygulandı.
 
Türk Polis Teşkilatı olarak, vatandaşlarımızın güven ve huzur ortamı içinde seyahat edebilmelerine yönelik karadan ve havadan yaptığımız trafik denetimlerimizi; ülkemiz trafik güvenliğinin sağlanması ile can kayıplarının azaltılması amacına yönelik olarak yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ??
Emniyet Genel Müdürlüğü
 

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com