Bugün, 8 Mart 2021 Pazartesi
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Hemşehrimiz Vali Çakır ile şehit babasını duygulandıran tesadüf

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile Kastamonu Valiliği görevine atanan Hemşehrimiz Avni Çakır, ilk ziyaretini Babalar Günü kapsamında, 1993 yılında Van’da askerlik görevini yaparken şehit olan Selahattin Tokat’ın Araç İlçesi Avlacık köyünde yaşayan ailesine ziyarette bulundu.

 Şehit Ali Çakır'ın abisi olan hemşehrimiz Vali Avni Çakır, Sadık Tokat’ın oğlu şehit Selahattin Tokat’ın 1993 yılında Van’ın Çatak ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen hain saldırıda aynı anda şehit olduğu tesadüfen yolda öğrendi.

Ziyarette duygulanan Vali Avni Çakır, Şehit Babası Sadık Tokat ile Araç Kaymakamı Cengizhan Ankara, İl Jandarma Komutanı Mücahit Avkıran, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Savaş ve ilçe müftüsü Abdulhamid Şehit,Selahattin Tokat’ın kabrini ziyaret etti.Kur’an-ı Kerim okunması ile tüm şehitler için dua edildi.

Ziyarette gözleri dolan ve duygulanan Hemşehrimiz Vali Avni Çakır,"Sadık amcamızın oğlu Selahattin, 1993 yılında Eylül ayında Van’ın Çatak ilçesinde Konalga Karakolu’nda şehit oldu. Ben de bir şehit abisiyim. Benim kardeşim de aynı gece aynı karakolda şehit oldu. Ben bunu yolda gelirken öğrendim. Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki ilk şehit ailesi ziyaretini kardeşimle beraber aynı karakolda şehit olan bir evladımızın babasına yaptım. Dolayısıyla sanki kendi ailemi ziyaret ediyormuşum gibi hissettim. Bu ziyaretin de ayrı bir özelliği oldu benim için. Sadık amca ne hissediyorsa aynı duyguları 1993 yılında ben de hissettim. Bu yüzden bu ziyaret benim açımdan da ayrı bir anlam taşıdı."dedi.