Bugün, 20 Ekim 2021 Çarşamba
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Hezarfen Kreş ve Gündüz Bakımevi 'Nostalji Sınıfında' geçmişe yolculuk

Aksaray'da, Hezarfen Kreş ve Gündüz Bakımevi,Aksaray'ı ve geçmiş zamanda kullanılan eşya ve kıyafetleri çocuklarımıza daha iyi tanıtabilmek adına velilerinde katkıları ile "Aksaray Tanıtım Günü" düzenledi.

Okul idaresi ve velilerin katkıları ile temin edilen,geçmiş zaman nostaljik ev eşyaları ve kıyafetleri okulda adeta müzeyi andıran sınıfta sergilendi.Müzeyi andıran sınıfta hoş zaman geçiren minik  öğrenciler, adeta geçmişe yolculuğa çıktı.

Hezarfen Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Elif Güvener,"öğrencilerimiz çok emek harcayarak düzenlediğimiz nostalji sınıfımızda,daha önce ismini duymadıkları veya görmedikleri eşyalarla karşılaştıklarını ifade ederek, bu eşyaların  hangi işlere yaradığını heyecanla öğrenmeleri bizi de velilerimizi de çok mutlu etti" dedi.

Velilerinde katkıları ile oluşturulan nostalji sınıfında eskiden kullanılan güğüm,bakır kaplar,patik,cezve,heybe,işleme örgüler ve yöresel kıyafetlerin ilgi gördüğünü söyleyen Güvener,"Öğrencilerimiz bu eşyaları birebir görebiliyor ve dokunabiliyor. Bu nostalji sınıfımız, öğrencilerimiz için geçmiş ile gelecek arasında bir köprü oldu.Teknolojinin hakim olduğu zamanımızda,bu proje ile Öğrencilerimiz,geçmiş zamanın içindeymiş gibi yaşayabilme ve öğrenebilme fırsatı buldular" şeklinde konuştu.