Bugün, 20 Ekim 2020 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Hurda yüklü kamyonet yandı

Hurda yüklü kamyonet yandı

Hurda yüklü kamyonet yandı

Aksaray’da seyir halindeyken yanan kamyonetin kasası arkasından gelen bir diğer sürücü tarafından fark edilirken, yangın olay yerine gelen itfaiye ekiplerince söndürüldü. 


Olay, Zafer Mahallesi Nevşehir Caddesi üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, organize sanayisinden kamyonetine hurda yükledikten sonra Nevşehir yolu istikametine seyreden Mehmet Güçlü (43) idaresindeki 50 LD 865 plakalı kamyonetin kasasında bilinmeyen bir nedenden yangın çıktı. Nevşehir Caddesine geldiğinde arkasından otomobille seyreden Durmuş Yılmaz (38) yangını fark ederek selektör ve korna yaparak kamyonet sürücüsünü uyardı. Bunun üzerine kamyonetin kasasındaki yangını fark eden sürücü kamyoneti sağa çekti. Bu sırada vatandaşlar tarafından itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederek kamyonetin kasasındaki yangını kısa sürede kontrol altına aldı.
Kamyonetin arkasından seyredenken yangını gark eden Durmuş Yılmaz, “Ben bu arabanın peşindeydim. Herhalde ışıkta alev almış. Önümde alev çıkartarak gidiyordu. Bende peşindeydim. Sonra durdum, önce 110’u aradım. Daha sonra da 155’i aradım. Sağ olsun itfaiye geldi söndürmeye başladılar” dedi.
Kamyonet sürücüsü Mehmet Güçlü ise, “Organize sanayi bölgesinden geliyordum arabamla. Arabam yüklü böyle gördüğünüz gibi. Bu yokuşu çıkarken arkadaş arkadan korna çaldı. O arada bende aynadan arabama baktım, arkadan dumanlar çıkıyor. Acil kenara çektim araba yanıyor. İtfaiyeyi aradılar sağ olsun arkadaşlar. Ekip müdahale etti. Durum ortada” şeklinde konuştu.