Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

11.07.2020

  • İMSAK 03:36
  • GÜNEŞ 05:23
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:16
  • YATSI 21:55

İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil, “Türkiye Dünyada örnek olabilecek bir başarı ve performans ortaya koydu”

 

Emniyet ve jandarma teşkilatının bayramını kutlamak ve yapılan çalışmaları inceleme üzere Aksaray’a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Edril, “Türkiye bu meselede çok başarılı bir duruş ve tutum ortaya koydu. Dünyada örnek olabilecek çok zengin gelişmiş ülkelerinde çok daha ötesinde bir başarıyı, performansı ortaya koydu. Şu anda büyük ölçüde kontrol altına alındı. Pandeminin oluşturduğu trend aşağıya doğru kaymaya başladı. İnşallah çoğunu bitirdik azı kalmıştır” şeklinde konuştu.


İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Jandarma İstihbarat Başkanı Tuğgeneral Aykut Tanrıverdi ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile Aksaray’a geldi.

Heyet emniyet teşkilatı ve jandarma teşkilatının bayramlarını kutlayarak yollarda alınan güvenlik önlemleri ve çalışmalar kapsamında incelemelerde bulundu. İlk olarak Aksaray – Ankara Karayolunda bulunan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne gelen heyet burada Aksaray Valisi Ali Mantı, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık tarafından karşılardı. Burada polis ve jandarma ekipleriyle görüşen heyet daha sonra Aksaray – Adana Karayolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi uygulama noktasına geldi. Burada da çikolata ikramıyla karşılanan heyet polis ve jandarma personelinin bayramlarını kutladı.

“Arkadaşlarımızı ziyaret edip bayramlarını kutluyoruz”
Burada bir açıklama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile Aksara’ya gelerek hem bayram ziyareti hem de incelemelerde bulunduklarını belirterek, “Bugün biz sayın bakanımızın talimatı ile yaklaşık 73 gündür çok yoğun bir görevi yürüten, bu pandemi süresince yoğun bir şekilde sahada her türlü hizmete koşuşturan emniyet ve jandarmada görevli kolluk kuvvetlerimiz, ilgili arkadaşlarımız, mülkü amirlerimiz, valiliklerimiz ve arkadaşlarımızın yoğun mesaisi çerçevesinde çalışmalarını izliyoruz. Bu arkadaşlarımızı yerlerinde ziyaret edip onlara iyi bayramlar dilemek için ziyaretteyiz. Sayın bakanımızın talimatı ile onlara hatırlarını sormak ve bir bayram ziyaretiyle geldik bugün Aksaray’dayız. Arkadaşlarımız Emniyet Genel Müdürlüğünden, jandarma genel komutanlığından arkadaşlarımızla beraberiz. Sayın valimiz ile birlikte ilgili kontrol, uygulama noktalarımızdaki çalışan arkadaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyoruz. Sizlerin de bu vesile ile bayramını tebrik ediyoruz” dedi.

“Pandemi kontrol altına alındı ve trend aşağıya düşüyor”
Bakan Yardımcısı Erdil Korona Virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Türkiye’nin çok başarılı ve etkin bir mücadele sergilediğini belirterek, “Arkadaşlarımız çok yüksek bir enerji ile 70 gündür sahada çalışıyorlar. Bu pandemi süreciyle ilgili vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri karşılamak, onların içinde bulundukları durumda onlara yardımcı olmak için sahadalar. Çok yüksek bir başarı ile de bu pandemi sürecini, bu pandemi sürecinin oluşturduğu sorunları atlattık. Türkiye bu meselede çok başarılı bir duruş ve tutum ortaya koydu. Başarılı bir mücadele ortaya koydu. Dünyada örnek olabilecek, dünyada örnek gösterilebilecek, çok zengin gelişmiş ülkelerinde çok daha ötesinde bir başarıyı, performansı ortaya koydu. Hem pandeminin yayılmasıyla ilgili, hem onun oluşturacağı risk ve tehditleri en aza indirerek, kayıtları en aza indirerek çok başarılı bir şekilde bu noktaya geldi. Şu anda büyük ölçüde kontrol altına alındı ve malum izliyorsunuz, pandeminin oluşturduğu trend aşağıya doğru kaymaya başladı. İnşallah çoğunu bitirdik azı kalmıştır” şeklinde konuştu.

“Aksaray pandemi kapsamında en başarılı illerimiz arasında”
Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, korona virüsle mücadele kapsamında Aksaray’ın da etkin ir mücadele yürüttüğünü sözlerine ekleyerek, “Aksaray’da bu istikamette başarılı, en başarılı illerimizden bir tanesidir. Hem vaka sayısı, hem kayıt sayımız çerçevesinde Aksaray çok başarılı bir il. Rakamlar Türkiye geneliyle karşılaştırıldığında çok en az düzeyde başarılı bir şekilde bu süreci de atlattık. Bayramımız biraz buruk geçiyor. Eskiden olduğu gibi ziyaretler, kucaklaşmalar, sohbetler, muhabbetler olmuyor. Ancak yine de sosyal mesafeyi, izolasyonu ve pandeminin gerektirdiği kurallara uyarak bayramı birlikte yaşamaya çalışıyoruz” diye konuştu. 
Bakan ve beraberindeki heyet daha sonra Ankara’ya gitmek üzere kentten ayrıldı.