Bugün, 14 Nisan 2021 Çarşamba
Aksaray nöbetçi eczaneleri

İHH Başkanı Korkmaz:Aksaray'da 335 bin 675 TL değerinde yardım Vefa Sosyal Destek Grubu koordinesinde dağıtıldı

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz 2020 Ramazan ayı Aksaray ve Türkiye faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı.


Aksaray ve yurtdışındaki kriz bölgelerinde yoğun bir çalışma sergilediklerine şahit olduğumuz derneğin verilerine göre yine binlerce ailenin mutluluğuna vesile oldukları görülüyor.

Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz başta Aksaray'lı vatandaşlarımız olmak üzere Ramazan boyunca ildışından ve yurtdışından bağış yapan tüm hayırseverlere şahsı ve İHH ailesi adına şükranlarını sundu. Korkmaz'ın açıklamasından notları sizlerle paylaşıyoruz..

AKSARAY YARDIMLARI
-  Şimdi Dayanışma Vakti Kampanyası kapsamında 55 aileye 800₺ nakdi yardım,
- 1407 Aileye Ramazan Gıda Kolisi ve alışveriş çeki yardımı,
- 800 Yetime Bayramlık Kıyafet Yardımı,
- 175 Aileye Adak Kurban Eti Yardımı,
- 147 Aileye fitre ve zekat yardımı
Toplam 335.675₺ değerinde yardımın Aksaray genelinde Vefa Sosyal Destek Grubu koordinesinde dağıtıldığı belirtildi. Ortaköy, Gülağaç, Eskil gibi büyük ilçelerde de bereketli bir Ramazan çalışması gerçekleştiğini belirten Korkmaz tüm teşkilat mensupları ve hayırseverlere ayrıca teşekkür etti.

KRİZ BÖLGELERİ ÇALIŞMALARI
Hayırseverlerin talepleri doğrultusunda..
- Arakan, İdlib, Yemen, Sudan ve Gazze'de Ramazan Gıda Kolisi dağıtımı,
- İdlib'e iki tır gıda yardımı,
- İdlib'de Briket Ev Projesine yardım,
- Fitre, Fidye, Zekat yardımı,
- Afrika'da Kuran-ı Kerim Dağıtımı,
- Afrika'da Katarakt Ameliyatı Yardımı,
- Kriz bölgelerinde Adak Kurban Eti Dağıtımı gerçekleştirildiği ifade edildi.

Sonuç olarak toplam 711.200₺ değerinde yardım gerçekleştiğini açıklayan İHH Başkanı hayırsever, kadirşinas Aksaray'lılara tekrar teşekkür etti.

Türkiye genelinde yapılan çalışmaların da afişte detaylıca belirtildiğini dile getiren Korkmaz #ŞimdiDayanışmaVakti Kampanyası ile kaydadeğer bir iyilik yapıldığını, bu vesileyle iyilikte payı olan herkese ayrıca teşekkür ettiklerini vurguladı. 

İHH Başkanı Korkmaz bununla birlikte diğer projelerin devam ettiğini ve Kurban çalışmalarına başladıklarını da sözlerine ekledi.