Bugün, 7 Mart 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

İHH koordinesinde 20 STK, Lübnan’daki Filistinli mülteci kampları için harekete geçti

İHH koordinesinde 20 STK, Lübnan’daki Filistinli mülteci kampları için harekete geçti

İHH koordinesinde 20 Türk sivil toplum kuruluşunun yer aldığı bir iyilik hareketinin Lübnan'da yıllardır mağduriyet yaşayan Filistinli mülteciler için yardım çalışması başlattığı kamuoyu ile paylaşıldı.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz konu ile ilgili şunları söyledi:
"Değerli Aksaray'lı Hemşehrilerim;
İsrail'in Filistin'i işgal etmeye başlamasıyla binlerce insan Lübnan'a sığındı. On yıllardır mülteci kampında sağlıksız şartlarda hayata tutunmaya çalışan yaklaşık 475bin insanın artık dayanacak hallerinin kalmadığı yapılan araştırma ve ziyaretler ortaya koymuştur.
Ekiplerimizin titizlikle yaptıkları çalışmalar sonunda ihtiyaç duyulan yardımlar projelendirilerek hayırseverlerimizin istifadelerine sunulmuştur.

Aydınlatma Projesi, Gelir Temini,i Projesi, Çöp Toplama Projesi, Temizlik Projesi, Ev Tadilatı Projesi, Kış Çalışmaları Projesi, Klinik Projesi, Temizlik Malzemeleri Dağıtımı Projesi, Kumanya Dağıtımı Projesi, Uzaktan Eğitim Projesi, Kur'an Kursu Destek Projesi, Din Görevlileri Destek Projesi başlıklarında projelendirilen yardımlara acil destek bekliyoruz.

Bizler zor zamanda dahi gayrimüslim de olsa elinden tutup ayağa kaldırmayı, yaraları sarmayı, paylaşmayı şiar edinmiş, gücümüzü yüce dinimizden alarak bu güzellikleri yaşayan ve yaşatan bir milletiz.

20 Sivil Toplum Kuruluşu ile bu önemli yardım çalışmasına tüm Aksaray'lı hayırsever hemşehrilerimizi davet ediyor, her zaman olduğu gibi yine bize yakışanı yapacağımıza inanıyoruz."

Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, bağış yapmak isteyen hayırseverleri Ulu Cami arkasındaki İHH İrtibat bürosuna beklediklerini ya da Ziraat Bankası veya Kuveyttürk Aksaray İHH hesaplarına bağışlarını yatırabileceklerini sözlerine ekledi. Detaylı bilgi için 05426572862 ve 05052571284 nolu telefonlarla irtibat kurulabileceği ifade edildi.