Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

03.04.2020

  • İMSAK 04:55
  • GÜNEŞ 06:19
  • ÖĞLE 12:52
  • İKİNDİ 16:27
  • AKŞAM 19:16
  • YATSI 20:34

Prim Ödeme Sürelerinin Ertelenmesi Hakkında Duyuru

Başkan Koçak:Sulama ve elektrik borçları 1 yıl faizsiz ertelenmeli

Sokağa çıkamayan aynı zamanda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailele...

Aksaray'da Koronavirüs pozitif vaka sayısı 4 olarak açıklandı

LPG'de 95 kuruş indirim

Sokak hayvanları unutulmadı

Aksaray Belediyesi'nden evde kalan vatandaşlara sıcak yemek

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Aksaray Haberleri | aksarayhaber68 | aksaray son dakika haberleri

İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Aykut Pekmez başkanlığında Valilik ek hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
2018 Yılı İşgücü Eğitim Planına istinaden yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda İl istihdam Yürütme Kurulu tarafından oluşturulan gündem maddeleri görüşüldü.
Aksaray Valisi Aykut Pekmez yaptığı açıklamada Aksaray´da istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. 
Mesleki eğitim kurslarının önemini belirten Vali Pekmez; Çalışma ve İş Kurumu tarafından düzenlenen istihdam garantili kurslar ile mesleki eğitim kurslarının düzenlenmeye devam edeceğini, yetişmiş eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik açılan bu kursların çok önemli olduğunu söyledi.
Toplantıda daha sonra Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mahmut Akkuş tarafından 2018 yılı faaliyetleri hakkında kurula bilgi verildi.
2018 yılı Haziran ayı sonu itibariyle 1.554 erkek 574 kadın olmak üzere toplam 2.128 kişi işe yerleştirildiğini ifade eden Akkuş, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü eski hükümlü ve engelli hibe destek projelerin de Türkiye birincisi dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli kadın ve genç istihdamında ise Türkiye 5.si olduğunu söyledi.
Mesleki eğitim ve işbirliği geliştirme protokolü kapsamında düzenlenen istihdam garantili kursların işverenler tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Akkuş, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında ilave istihdam teşvikleri ile kadınların çalışma hayatı içerisinde daha fazla yer alması için gerçekleşen düzenlemeler ile verilen destekler hakkında bilgi verdi.
2018 yılı 1. Dönem içerisinde 60 engelli ve eski hükümlü projesinin Aksaray´da başarı ile sonuçlandığını kaydeden Akkuş,  2 çağrı dönemi için toplam 32 kişinin proje verdiğini belirtti.
İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında turizm sektöründeki firmaların karşılaştığı sorunlar ile Arge gerçekleştiren firmaların sorunları ve çözüm önerileri üzerinde görüşmede bulunuldu.
Turizm Sektörünün sorunları ve önerileri Hüseyin Hüyük aktarırken, Arge ve tasarım merkezi üzerine My Silo ile Mercedes firmaları sunum gerçekleştirdiler.
Kurulu toplantısında iş kazalarına yönelik değerlendirmede bulunulurken Vali Aykut Pekmez son dönemde ölümle sonuçlanan iş kazalarına dikkat çekti. Vali Pekmez; İŞKUR ve SGK iş birlikteliğinde denetimlerinin arttırılması ve iş sağlığı ve güvenliği alanında farkındalık oluşturulması için çalışma yapılmasını istedi.
Gündemde yer alan konuların görüşülerek değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya, Vali Yardımcısı Gürkan Karaman, Aksaray Üniversitesi Temsilcisi Öğretim Görevlisi Orhan Bölükbaş, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş, Ticaret İl Müdürü Vahit Özer, Ahiler Kalkınma Ajansı Koordinatörü Cahit Erten, İl Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Sakatlar Derneği Aksaray Şube Başkanı Bekir Kaya, Türkiye İşverenler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Çırakoğlu, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Aksaray İl Temsilci Yardımcısı Nedim Deniz,  Aksaray Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Hatice Şahin, OSB Müdürü Ayhan Ermiş, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Kemal Baysal katıldı.
Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com