Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

08.07.2020

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:21
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:17
  • YATSI 21:57

İl Koordinasyon Kurulu toplantısından orman müjdesi geldi

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

İl Koordinasyon Kurulu toplantısından Orman Müjdesi geldi 
 
      İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı. Dönem toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında gerçekleştirildi. Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıda 2019 yılında Aksaray´da yürütülen projeler ile devam eden yatırımların gerçekleşme durumları değerlendirildi.
 
 
Toplantıya Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu, Belediye Başkan Mustafa Karahanlı, İlçe Kaymakamları, İlçe ve belde belediye başkanları ile yatırımcı kurumların bölge ve il müdürleri katıldı. 
 
 
 
İl koordinasyon toplantısında en somut yatırım Orman Bölge Müdürü Cafer Baldan geldi ?´ 2019 kasım ayında Türkiye genelinde 11 milyon ağaç dikimi yapılması düşünülüyor Aksaray´a başlatılan  ağaçlandırma kampanyası kapsamında 70 bin ağaç dikmeyi planlıyoruz diyerek müjde verdi. Aksaray halkının ağaçlandırma konusundaki maddi ve manevi desteklerini taktirle karşıladığını belirten Bal önemli olanın ağaçlarda sulamadan daha çok doğaya uyumunu sağlayıp ondan sonra kendi istikbalini devam edebileceği çalışmaların üzerinde duruyoruz. Yüklü miktarda ağaçlandırma sahalarında l 20 yıl ,30 yıl 50 yıl sulayarak büyütmek mümkün değil  bunlar özel ticari düşünenler için sulama uygun olabilir ancak genel ağaçlandırmada dayanıklı suya ihtiyaç duymayan yöreye uygun türleri tercih ediyoruz 3 -5 yıl bakımını yaptıktan sonra orda kendi bağımsızlığını kazandığında doğal olarak yaşayacağı çalışmaları yapıyoruz ?´ dedi 
 
 
Orman Bölge Müdürünün bu açıklaması toplantıda sevinçle karşılandı ?´Aksaray´ın etrafı Yemyeşil Dağlar´´ etiketiyle ağaçlandırma için kenetlenenen Aksaray halkının karşı tepelerin yeşertilmesini istenildiği bir ortamda 70 bin ağaç planlaması müjdesinin gelmesi anlamlı karşılandı.
 
 
Aksaray kasım ayı başlarında topyekün ağaçlandırma seferberliğini  başlatarak tarihinde ilk kez böyle bir kararlılık göstermek suretiyle başarılı bir ağaçlandırma çalışması yapacak .(Bağımsız Medya)

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com