Bugün, 15 Nisan 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

İntihar şovmeni bu defa da Aksaray'da sahneye çıktı

Türkiye'nin birçok yerinde işsiz ve borçlu  olduğu bahanesi ile yüzlerce kez  intihar girişimde bulunan Hasan İnan, bu defa da Aksaray'da  6 katlı binanın çatısına çıkarak aynı şovunu yaptı.Intihar şovuyla bir iş adamına 35 bin lira borcunu  ödettiren intihar şovmeni hedefine ulaştı.

İntihar şovmeni Hasan İnan'ın bir çok ilde  yüzlerce kez intihar etme bahanesiyle,vatandaşların duygularıyla oynayıp bir miktar para aldıktan sonra intihardan vazgeçtiği kayıtlarına ulaşıldı.

12 günde 9 kez  intihar girişiminde bulunmuş

İntihar şovmeni Hasan İnan'ın Gebze'de 12 günde 9 kez intihar girişiminde bulunduğu bilgilerine ulaşıldı.Gebze'de Vatandaşların tepkisini çeken şovmen,intihar şovunu diğer illerde devam ettirerek işsizin,borcum var bahaneleriyle yardımsever vatandaşları tuzağına düşürüyor.

Bilecik Hamsu Köprüsü'ne çıkarak aynı şovunu yapmış

Şovmen Hasan İnan, işsiz ve borçları olduğunu belirterek Bilecik merkez Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve Hamsu deresinin iki yakasını birbirine bağlayan Hamsu Köprüsü'nün korkuluklarına çıkarak intihar girişimine kalkışmış.

 Fevzi Pehlivan adlı vatandaş, intihara kalkışan Hasan İnan'a iş sözü verirken, ambulansa bindirilmeden önce şahsa bir miktar da para verdi. Hasan İnan bunun üzerine Fevzi Pehlivana dönerek, "Allah işini rast getirsin" diyerek cevap verdi.

İstanbul Haliç köprüsüne çıkarak aynı şovu yapmış

Daha önce sırasıyla 2 kez İzmit olmak üzere Başiskele, Derince, Körfez, Dilovası, Çayırova ve Gebze'de yön tabelalarına çıkarak intihara kalkışan Hasan İnan 6 gün sonra  yine Haliç Köprüsünün korkuluklara çıktı. İntihar girişimini fark eden sürücülerin haber vermesi üzerine gelen polis, Hasan İnan'ı ikna ederek intihardan vazgeçirdi.

 

DÜN AKSARAY'DA NELER YAŞANMIŞ TI;

202 suç kaydı olan hükümlü çatıda namaz kılarak intihar girişiminde bulundu
Aksaray’da 6 katlı inşaatın çatısını çıkan hükümlü, izinli çıktığı cezaevine geri dönmek istemediğini belirterek paraya çevrilen cezalarının ödenmesini istedi. 202 aynı suç kaldı bulunan hükümlünün Ankara Açık Cezaevinden izinli çıktığı öğrenilirken, 3 saat çatıda kalan ve çatıda namaz bile kılan hükümlü Psikolog Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Balta tarafından ikna edilerek indirildi.
Olay, Taşpazar Mahallesi Ebulfeyz Elçibey Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı inşaat halindeki binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 21 Şubat tarihinde yattığı Ankara Açık Cezaevinden izinli olarak ayrılan ve 202 ayrı suç kaydı olan hükümlü Hasan İnan (28), Aksaray’a gelerek burada birkaç yakınıyla görüştü. Bu sırada birçok dosyadan daha önce çıktığı mahkemenin kendisine hapis cezası ve bunun da idari para cezasına çevrildiği haberini aldı. Yaklaşık 35 Bin TL olan para cezasını ödeyemeyeceğini düşünen İnan 6 katlı bir inşaatın çatısına çıkarak intihar etmek istedi. Vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulunması üzerine olay yerine itfaiye ve 112 Acil Yardım ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri caddede ve sokaklarda geniş güvenlik önlemleri alırken, Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri şişme branda açarak şahsın atlaması ihtimaline yönelik tedbir aldı. 112 Acil Yardım ekipleri de olay yerinde hazır bulunduruldu. Bu sırada olay yerine gelen polis ekipleri çatı katına çıkarak şahsı ikna etmeye çalıştı. Şahıs çatıda kiremitleri kendine vurarak, ağzına inşaat demiri sokarak kendine yaklaşmak isteyen polis memurlarını uzaklaştırdı. Aşağıda yaşanan olaya gülen bazı vatandaşlar ise, “Senin borcunu ödeyeceğim, hadi” diyerek kahkahalar atarak olayı izledi. Uzun bir süre uğraşan polis ekipleri şahsı ikna edemezken, içine cin girdiğini iddia eden şahıs çatıda namaza durdu. Garip garip hareketler yapıp 2 rekât namaz kıldıktan sonra tekrar polisin ikna çalışmaları sürerken, ikna olmayan şahsa İl Emniyet Müdürlüğü Psikoloğu ve Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Balta tarafından 3 saat sonra ikna edilerek indirildi. Bu sırada Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik ve bir iş adamının borcu ödediği, dekontu da şahsa verdiği öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheli ifadesi alınmak üzere emniyete götürülürken, “Cezalıyım, cezaevi borcumu ödediler. Herkesten Allah razı olsun. Ankara’da cezaevinden izne geldim. Cezam vardı ödeyemedim. Abiler sağ olsun ödediler. Allah razı olsun hepsinden” dedi.