Bugün, 4 Mart 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

İşyeri kapatılan esnafa 1000 TL nakdi destek başvuruları başladı

İşyeri kapatılan esnafa 1000 TL nakdi destek başvuruları başladı

Aksaray Belediyesi, pandemi sürecinde genelge ile işyeri kapatılan esnaflara nakdi destek sağlayacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Covid-19 salgını sürecinde salgının yayılımını azaltmak adına faaliyetleri genelge ile durdurulan esnaflara 1000’er TL nakdi başvurularının bugün başladığını,ilk günde  100 başvurunun alındığını ifade etti.

Başkan Dinçer: Gördüğünüz gibi hemşehrilerimizden yoğun bir şekilde talep alıyoruz. Memnun olduklarını gözlemliyoruz. Biz de bu süreç içerisinde hemşehrilerimizin yanında olabildiysek, olabiliyorsak kendimizi mutlu addediyoruz. Hemşehrilerimiz için ne gerekirse her zaman yapmaya hazırız. Bizim hesaplamalarımıza göre yaklaşık bine yakın başvuru alacağımızı tahmin ediyoruz. On gün sürecek ve şuan başlayan başvuru yüzü geçmiş durumda. Başvuru sayısı dediğim gibi Aksaray'da bine yakın esnafımızın bu yardım kampanyasından yararlanacağını tahmin ediyoruz. Rağbet çok fazla" dedi.

Aksaray Belediyesi tarafından sağlanacak destek paketinden, salgın sürecinde İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile kapatılan kahvehane, kıraathane, çay ocağı, okul kantini, kafe ve kafeterya işleten esnaflar yararlanabilecek.

Destek paketinden yararlanmak isteyen esnaflara Aksaray Belediyesi’ne ait 444 55 68 numaralı telefondan bilgi verilecek. Başvurular 14 Aralık ve 25 Aralık tarihleri arasında Aksaray Belediyesine bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat yapılacak.

Başvuru yapacak kişinin başvuru esnasında Belediye Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne iş yeri ruhsatının fotokopisini, vergi levhası fotokopisini, kimlik fotokopisini ve banka hesabı veya iban numarasını gösteren belgeyi ibraz etmeleri gerekiyor.

Pandemi sürecinde iş yeri kapatılan esnaflara yönelik başlatılan nakdi destek hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Pandemi sürecinde toplum olarak zor günler geçiriyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve salgının yayılımını azaltmak adına maske üretimi ve dağıtımından dezenfekte çalışmalarına kadar birçok çalışma gerçekleştirdik. Bu süreçte ekonomik olarak olumsuz etkilenen esnaflarımız oldu. Salgının ekonomik olumsuzluklarını ortadan kaldırmak ve esnaflarımızı bir nebze olsun rahatlatmak adına genelge ile kapanan kahvehane, kıraathane, çay ocağı, okul kantini, kafe ve kafeterya gibi işletme sahiplerine 1000’er TL nakdi destek sağlayacağız. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.