Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

03.07.2020

  • İMSAK 03:29
  • GÜNEŞ 05:18
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:47
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:59

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel:15 Yıldır Söz  Verilen Demir Yolu Ne Zaman Geliyor

15 Yıldır Söz  Verilen Demir Yolu Ne Zaman Geliyor. 

Aksaray İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Aksaray'ın olmazsa olmazı olan Demir yolu hakkında şunları söyedi.Kış şartlarında Aksaray'da yardıma muhtaç, yoksul, fakir ailelerin her türlü ihtiyacını karşılamada imkânlar dâhilinde her türlü çabayı gösteren, Aksaray'ın Sayın Valisine, yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından sorumlu Vali Yardımcısına, orada çalışan personele ve Aksaraylı hayırsever iş adamlarına buradan teşekkür etmek istiyorum. 

    Aksaray'ımız, Türkiye'nin ortasında iklim şartları, fiziki şartları, ulaşım şartlarıyla yatırım yapmaya, sanayileşmeye çok müsait bir ilimizdir. Tarım alanları dışındaki alanlarda istenilen şekilde, istenilen büyüklükte, istenilen ölçüde fabrikalar kurulabilir. Ancak Aksaray'ın bu kadar gelişmesine müsait bir durumu var iken maalesef -Evet, Selami Altınok Valimize de teşekkür ediyorum- Aksaray'ın gelişmesinin önünde iki tane büyük engel var. Bunlardan bir tanesi: On beş yıldır Aksaray'ımıza söz verildiği hâlde bir türlü yerine getirilemeyen Aksaray ile Ulukışla arasındaki demir yolu hattıyla Aksaray'ın Mersin ve İskenderun Limanı'na bağlanmasını Aksaraylılar büyük bir özlemle ve sabırsızlıkla bekliyor. Bildiğimiz kadarıyla bu proje tamamlanmış, ihale aşamasında, AK PARTİ'li Aksaray milletvekili arkadaşlarımızın da bu konuda çabası var ama bugüne kadar istediğimiz sonucu alamadık. "Para yok." deniliyor ama Aksaray'a uğrayan AK PARTİ'li yetkililer, siyasetçi arkadaşlarımız, her geldiklerinde "Demir yolunun temelini atacağız, ihalesini yapacağız." Diyorlar, maalesef bugüne kadar yapamadılar. Bir an önce bunun yapılmasını 400 bini aşan nüfusuyla Aksaraylı hemşehrilerimiz adına talep ediyorum.

    Yine, Aksaray'ın gelişmesinin önündeki diğer bir engel de havaalanının yüzde 60'a yakını tamamlandığı hâlde bugüne kadar yapılmaması. Dolayısıyla uluslararası yatırımcılar, maalesef havaalanı olmadığı için Aksaray'a yatırım yapmaktan çekinmektedirler. Bugün Aksaray, Otomarsan'ıyla, Brisa'sıyla, Colins'iyle, Sütaş'ıyla endüstride, sanayide büyük bir hamle içerisindedir. Yapılacak demir yolu ve havaalanıyla organize sanayide çalışan işçi sayısı 3'e katlanacak, Aksaraylıların işi, aşı daha da çok olacak.

    Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, dönemin Başbakanlarının, Ulaştırma Bakanlarının, Devlet Demiryolları Genel Müdürlerinin Aksaraylılara vermiş olduğu sözü yerine getirmelerini bekliyorum.


Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com