Bugün, 26 Ocak 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın:Aksaray'daki yıllarım fikri hayatımı derinden etkiledi

İlk ve orta öğrenimini, babasının memuriyeti sebebiyle Anadolu'nun çeşitli yerlerinde tamamlayan eski Bayındırlık ve İskan bakanı,İYİ Parti Kurucular üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, sosyal medya hesabında Aksaray'daki öğrencilik yılları anılarını paylaştı.Aydın babasının memuriyeti sebebiyle ortaokul son sınıf ve lise 1 ve 2.sınıf eğitimini Aksaray'da aldı.

Koray Aydın yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Aksaray'daki yıllarım fikri hayatımı derinden etkiledi. Aksaray'da Ülkü Ocakları'na girdik, seminerlerde ders aldık, Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya'ya şiir okuduk, Aksaray İdman Yurdu'nda top koşturduk. 3 yıla çok şey sığdırdık.

Bayburt'ta yaşadığım seçim atmosferi içimi iyice ısıtmış Aksaray'da arkadaşlarımla birlikte Ülkü Ocakları'nın müdavimi olmuştuk. O dönem Aksaray'da görevli ülkücü/milliyetçi hocalardan ders aldık, seminerlere devam ettik. 

Yarım asır önce seminer/ders aldığımız Şükrü Perek büyüğümle İYİ Parti çatısı altında bugün  yine beraberiz. O yıllarda Ülkü Ocakları'ndaki aktif faaliyetlerimden dolayı bir başka değerli büyüğümüz Avukat Mehmet Müftüoğlu bana Bozkurt kolyesi hediye etmişti. O dönem Aksaray Ülkü Ocakları çok faaldi.

Hiç unutmuyorum, o zamanlar Niğde'nin bir ilçesi olan Aksaray'dan, Arif Nihat Asya'nın onur konuğu olduğu Ülkü Ocakları gecesine katılmak için Bor ilçesine gitmiştik. Bayrak şiirini, Bayrak şairimizin huzurunda okumuş ve kendisinden esaslı bir aferin almıştım. O gece misafir ocaklardan gecede şiir okumaları istendi, Aksaray Ülkü Ocakları adına ben çıktım, Bayrak şiirini okudum. Bayrak şairimiz Cennetmekan Arif Nihat Asya beni gecenin sonunda kulise çağırdı, tebrik etti, teşvik edici bir çok söz söyledi; çok mutlu oldum ve çok heyecanlandım.
Şu kadarını söyleyeyim o gece hiç uyuyamamıştım.

O gece toplum karşısında hitabette katettiğim aşama, fikri istikametimde bana büyük bir şevk kazandırdı. Artık kendime daha çok güveniyor, daha çok merak ediyor, daha çok okuyor, daha çok araştırıyordum.

Babamın tayini çıkınca fikri istikametimin mihenk taşı, mert ve yiğit insanların otağı Aksaray'a veda ettik, ama irtibatı asla kesmedik. Uzun yıllar boyunca Aksaray'daki arkadaşlarımla senede bir gün bir şehirde buluştuk, arkadaşlığımızı ve dostluğumuzu pekiştirdik. Hatta bir toplantıyı Aksaray'da yaptık, öğrenci olduğumuz sıralara yıllar sonra yeniden oturmanın mutluluğunu tattık. Son bir kaç yıldır toplanamasak da irtibatı koparmıyoruz.

Ortaokul'dan Aksaray'da mezun oldum, lise 1 ve 2. sınıfı da tamamladım, ama geleneği bozmadım. Sınıfta kalmıyordum ancak başladığım okulu bir türlü aynı şehirde bitiremiyordum. Bu kez babamın tayini, liseden mezun olacağım komşu ve kardeş şehrimiz Rize'ye çıktı.

Benim için dostluğun başkenti Aksaray'dan, hepimiz için dostlukları pekiştiren çayın başkenti Rize'ye gittim. 
Aksaray'a ve Rize'ye selam olsun