Bugün, 8 Aralık 2021 Çarşamba
Çarşamba 9.2 ° / 3.1 °
Perşembe 10.7 ° / 4 °
Cuma 13.2 ° / 4.2 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri

İYİ Parti İl Başkanı Ağır: İyi yetişmiş bir nesil ülkemizi aydınlık yarınlara taşır

Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline, en İyisine layıksınız.

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Ömer Faruk Ağır yaptığı açıklamada 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı


Başkan Ağır,"Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline, en İyisine layıksınız.


Cahillik karanlığına açmış olduğunuz savaşla gelecek nesilleri aydınlığa ulaştıran kıymetli öğretmenlerimiz, Hazreti Ali'nin de söylediği gibi ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünden yola çıkarak, insanların doğruyu yanlıştan ayırt etmesine, sadece bilgi ve ilimle kurtulunabileceği gerçeği ile yetiştirdiğiniz genç nesillerimiz sizlerin sayesinde ülkemizi daha aydınlık, iyi ve güzel günlere taşıyacaktır. 


Atanamayan Öğretmenlerimizin yanındayız.
Hepinizin ne denli zor şartlar altında çalıştığını bilmekteyiz. Ülkemizde atanamayan öğretmenlerinizin durumunu üzülerek takip etmekteyiz. Genel Başkanımız Meral Akşener başta olmak üzere tüm İyi Partili milletvekilleri ve il başkanlarımızın atanamayan öğretmenlerimizle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisine defalarca soru önergeleri vererek sorunlarıyla birebir ilgilendiğini ve İyi Parti iktidarıyla birlikte çözüme ulaşabileceğini bilmenizi isterim.


 20 Yılda  8 Milli Eğitim Bakanımı değişir ?
Kıymetli öğretmenlerimiz, mevcut iktidarın birçok konuda başarısız olduğunu, ama özellikle eğitim camiasında çuvalladığını hepimiz bilmekteyiz. Mevcut iktidar 2002 yılından günümüze 8 Milli Eğitim Bakanı değiştirmiştir. Bir ülke için hayati önem taşıyan eğitim sistemi, dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar yozlaştırılamaz. Sizler de her yıl değişen müfredat, yönetmelik ve Bakanlığın keyfi uygulamalarıyla zor dönemler yaşıyorsunuz. Bu zor şartlar altında atama, terfi, tayin ve özlük haklarınızda gerekli iyileştirmeler konusunda birçok eksik olduğunu bilmekte ve yakından takip etmekteyiz. Sizler bizim yarınlarımızın umudusunuz. Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren kıymetli öğretmenlerimiz; sizlere çok şey borçluyuz. Öğretmenler Günü’nüzü en samimi duygularımla kutlarım.


Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, görevi başındaki bütün öğretmenlerimize sağlık mutluluk ve başarılar dilerim."ifadelerine yer verdi.