Bugün, 7 Mart 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Jandarmadan hayat kurtaran müdahale

Jandarmadan hayat kurtaran müdahale

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 | Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri

Jandarmadan hayat kurtaran müdahale

Aksaray’da evlerindeki sobadan sızan karbon monoksit gazından etkilenerek yarı baygın halde bulunan anne ve oğlunu jandarma ekiplerinin ilk müdahalesi kurtardı.

Aksaray’ın Gülağaç İlçesine bağlı Saratlı Beldesi yakınlarında olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle yoldan çıkan aracın sürücüsüne ulaşmaya çalışan Jandarma ekipleri kaza bölgesine ulaşarak sürücüye yardımcı oldukları sırada aldıkları ikinci ihbarla hızla harekete geçti.

Belde yakınlarındaki Akmezar köyünde anne ve oğlunun sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri bilgisi üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri kaza bölgesine ulaşmak için kendilerine yardımcı olan greyderle birlikte köye hareket ettiler.

 Tipi nedeniyle kapanan köy yolunu greyderle açtıran Jandarma ekipleri yarı baygın halde buldukları anne Gül Erdoğan ve 7 yaşındaki oğlu Hasan Can Erdoğan’ı evlerinden çıkartarak ilk müdahaleyi yaptı.  Olay yerine gelen ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan anne ve oğlu tedavi altına alındı. Anne ve çocuğunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.