Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

11.07.2020

  • İMSAK 03:36
  • GÜNEŞ 05:23
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:16
  • YATSI 21:55

Kadınlar Gününde sessiz sergi ile farkındalık oluşturdular

Kadınlar Gününde sessiz sergi ile farkındalık oluşturdular

Aksaray’da bir grup üniversite öğrencisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sessiz sergi düzenleyerek kadına şiddet için farkındalık oluşturdu. 


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Yaratıcılık ve Sosyal Yenilik Topluluğu üyesi öğrenciler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla darp benzetmesi makyaj yaparak giydikleri siyah elbiseler ve boyunlarına astıkları şiddete maruz kalarak öldürülen kadınların fotoğrafları ile sessiz sergi yaptılar.

Vatandaşların dikkatini çekmek ve kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak isteyen öğrenciler, kadınlara karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Kadılar Gününü de kutladılar. Yaratıcılık ve Sosyal Yenilik Topluluğu tarafından düzenlenen bu etkinlik vatandaşlar tarafından tam not alırken, kadınlar öğrencilerle hatıra fotoğrafları çekindi.
Topluluğun yaptığı etkinliğin farkındalık amaçlı olduğunu dile getirerek açıklamada bulunan Topluluk Başkanı Melisa Kahraman, günün kutlama günü değil, kadınları korumak adına toplumu bilinçlendirme günü olduğu vurgusunu yaptı. Başkan Melisa Kahraman, “Kadına yapılan şiddet ve ölümlerle ilgili bir dikkat çekmek amacıyla sessiz bir sergi oluşturduk. Aksaray’da kadınların yalnız olmadığını, şiddet gören kadınların yanında olduğumuzu göstermek ve farkındalık oluşturmak istedik. Katılımcılarımızın üzerlerinde kartlar asılı, bu kartların anlamı ise o kadınların aslında suçunun olmadığı, boşanmak isteyen kadınlar olduğu, sevgilisi tarafından öldürülen kadınların, öldürülmenin meşru kılındığı şu yeryüzünde bizim onların yanında olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.


Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com