Bugün, 8 Aralık 2021 Çarşamba
Çarşamba 9.2 ° / 3.1 °
Perşembe 10.7 ° / 4 °
Cuma 13.2 ° / 4.2 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: KALDIRIM İŞGALİ SAFHADA

KALDIRIM İŞGALİ HAT SAFHADA

yetkilileri Göreve Davet Ediyoruz

Aksaray,da Kaldırım işgali hat safhada

İlimizde hemen hemen bütün cadde ve kaldırımların esnaflar tarafından işgal edildiğini belirten vatandaşlar, yetkililerin kaldırım sorununa çare bulmasını istiyor
Aksaray´da kaldırımlar ve yollar işgal atında. Vatandaşlar, kaldırımların işgaline çözüm bulunmasını istiyor.
İlimizde kaldırımlar ve yollar esnafların işgali altında, yayalar çaresiz. Yaşanan sıkıntıya çözüm üretilmemesini eleştiren ve bu tablonun manidar olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, yayalar için yapılan kaldırımların biran evvel teşhir reyonu görünümünden kurtarılmasını istiyor.
Esnafın malzemelerini koyarak işgal ettiği kaldırımları yayalar kullanamıyor. Bir taraftan esnafın kaldırımlara malzemelerini koyması, diğer taraftan gelişi güzel yollara araçların park edilmesi vatandaşları huzursuz ediyor.
Kaldırımları kullanamayan vatandaşlar, belediye ve trafiğin kaldırımsorununa çözüm üretmesini bekliyor. Belediyenin işlem yapmadığı kaldırımlarda yayaların yürümesi mümkün değil. Esnafın işyerlerindeki malzemelerinin kapattığı kaldırımlarda yürüyemeyen vatandaşlar çareyi caddeyi kullanmakta buluyor. Trafiğin yoğun olduğu caddeleri kullanan vatandaşlar ise her gün trafik kazalarıyla karşı karşıya kalıyor.
Hemen hemen bütün cadde ve kaldırımların esnaflar tarafından işgal edildiğini belirten vatandaşlar, yetkililerin kaldırım sorununa çare bulmasını istiyor.
Çocuklarının mecburiyetten cadde ortasında kazalara davetiye çıkarırcasına yürüdüğüne dikkat çeken Aksaray´lı vatandaşlar; ?Yıllardırkaldırım sorunu var. Kimse bu soruna çözüm bulmadı. Kaldırımları kullanamıyoruz. Mecburen çoluk çocuğumuz da dâhil, caddeleri kullanıyoruz. Yayalar için yapılan kaldırımlar esnafın teşhir reyonu olmuş. Aksaray´da neden yetkililer görevini yapmıyor ve kaldırımların işgale edilmesine engel olmuyor?? dediler.
Aksaray´da esnaflara tanınan bu ayrıcalığın son bulmasını isteyen vatandaşlar, ?Esnaflar kaldırım ve yola eşyalarını dizerek, hem yayaların hem de araçların parkına veya geçişini engelliyor. Esnaflar kaldırım ve yollara dizdikleri ürünlerle ciddi boyutta rahatsızlık yaratıyorlar. Kaldırımişgalini abartan esnaflar, kaldırıma gölgelik yaparak, kaldırımı kendi iş yeriymiş gibi kullanıyor. Yaşanan bu işgallere yetkililer ise sessiz. Allah aşkına Türkiye´nin neresinde bu kadar kaldırım işgali var. Özellikle belediye neden kaldırımların işgal edilmesine müsaade ediyor. İş yeri sahipleri kaldırımları işgal ettiği yetmezmiş gibi yola da malzemelerini koyuyor. Trafikte sessiz kalıyor. Çoluk çocuğumuz tehlike altında kaldırımlara yığılan malzemelerden dolayı caddeyi kullanıyorlar. Yarın çocuklarımıza bir şey olursa bunun sorumlusu kim olacak?? diye tepki gösterdiler.