Bugün, 19 Nisan 2021 Pazartesi
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Kargın İlkokulunda 'Bir bot bir mont' dağıtımı yapıldı

 

Kargın köyü ilköğretim okulunda ihtiyaç sahibi öğrenciler için Aksaray Fm Radyosu Tarafından 33 şehidimizin anısına 33 adet bot ve mont dağıtımı yapıldı .

Aksaray ilinde yayın yapan Aksaray Fm radyosu dj’ leri bir süredir yürüttükleri ihtiyaç duyulan okullara ‘’bir bot bir mont ‘’  kampanyası büyük ilgi görmüştü bu güne kadar Aksaray dışında 50 kadar köy okuluna destek vererek soğuk kış günlerinde 1,500 kadar öğrenciyi sevindiren  kampanya tamalanırken  bu sefer Aksaray Kargın köyündeki çocuklardan gelen isteğe kayıtsız kalmadılar.

İdlib harekatında şehit düşen Mehmetçiklerimizin anısına Yaklaşık 33 öğrenci tespit edilen Kargın ilköğretim okulundaki yapılan mont dağıtım anında toplanan öğrenciler hep birlikte Mehmetçik için selam durunca duygulu anlar yaşandı.

Bir Bot Bir Mont dağıtım  için öğrencilerinin yanında yer alan öğretmenleri  birlikte fotoğraf çektirerek mutluluklarına ortak oldular Okul Müdürü Harun Tıpırdamaz ; Okulumuzun öğrencilerine radyo aracılığıyla bu mutluluğu yaşatan hayırseverlere çok teşekkür ediyoruz . Bugün çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu özellikle Mehmetçiğe selam dururken hep birlikte kararlı duruşları bizleri de heyecanlandırdı '' dedi . hediyelerin yanı sıra top dağıtımı okulda bahar havası estirdi

Mont dağıtım programın da okulu köy muhtarı  ve Okul aile birliği başkanı çocuklara mont giydirerek onları yalnız bırakmadılar