Bugün, 22 Haziran 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Kış önlemleri ve karla mücadele toplantısı yapıldı

Kış döneminde mevsim şartlarının ağır geçmesi göz önüne alınarak; karayollarında alınacak tedbirler, eksiklik ve ihtiyaç hissedilen konularda gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla, kış şartları hazırlıkları ve karla mücadele toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda Vali Aykut Pekmez Başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcıları Şahin Bayhan, Kubilay Ant, İlçe Kaymakamları, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl ve ilçe belediye temsilcileri ve ilgili kamu kurumları ile mesleki oda temsilcileri katıldı.
İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Koordinasyonun da düzenlenen toplantıda; İl Afet Acil Durum Müdürü Cezmi Türkmen ve Karayolları 38 Şube Şefi Mustafa Doğan tarafından Aksaray´ın çevre illerle bağlantısını sağlayan yolların durumu ve kış mevsiminde karşılaşılan sorunlarla ilgili bilgi verildi.
İl genelinde kış şartları ve etkilerinin değerlendirildiği toplantıda açıklamada bulunan Vali Aykut Pekmez; kış mevsiminde vatandaşların can ve mal güvenliklerinin en iyi şekilde sağlanması için ilgili kurum ve kuruluşların koordinasyon içerisinde olup aksamaya meydan verilmeden çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.
Vali Pekmez ilgili her kurumun kendi görev alanında ekip, araç ve diğer donanımları ile kış mevsiminin oluşturacağı şartlara müdahale etmek için hazır olacağını belirterek; bu konuda gerekli hazırlık ve bilgi akışının İl Afet Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda yapılacağını belirtti.