Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

04.06.2020

  • İMSAK 03:27
  • GÜNEŞ 05:14
  • ÖĞLE 12:47
  • İKİNDİ 16:41
  • AKŞAM 20:11
  • YATSI 21:50

Başkan Dinçer:12 bin 500 konuta yetecek elektrik katı atıktan karş...

Bilgi ve doküman birimi patent süreçlerini hızlandıracak

Dolu Yağışından Zarar Gören Tarlalarda Hasar Tespit Çalışması Yapı...

Başkan Altınsoy:Zarar gören çiftçilerimiz için girişimde bulunduk

Otogaz'a 19 kuruş zam geldi

Eskil İlçesinde tarım arazilerini dolu vurdu

İHH Başkanı Korkmaz:Aksaray'da 335 bin 675 TL değerinde yardım Ve...

Başkan Altınsoy:İşçi ve işverenlerin yanındayız

Başkan Altınsoy:Milletin iradesini yok sayanlar kaybetmeye mahkumd...

Başkan Altınsoy:Devlet milletinin yanında

Başkan Altınsoy:Normalleşme yolunda son fedakarlık

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın:Aksaray'daki yılları...

CHP İl Başkanı Ertürk:Gıda yardımlarımız devam edecek,fotoğraf pa...

Başkan Polat:Gönül sofrası dağıtımlarımız devam edecek

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Küçükbaş hayvan üreticileri, “Paramızı kaybedelim, insanlarımızı kaybetmeyelim”

Küçükbaş hayvan üreticileri, “Paramızı kaybedelim, insanlarımızı kaybetmeyelim”

Korona virüs kapsamında birlik ve beraberlik mesajı veren Aksaraylı üreticiler hem insanları uyardı, hem de “Paramızı kaybedelim, insanlarımız kaybetmeyelim. Tedbir almak bizler için farzdır. Buda gelip geçecek” dedi.


Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce insanın ölümüne neden olan korona virüs kapsamında Türkiye’de de güvenlik ve tedbir çalışmaları hızla sürerken, her geçen gün daha çok bilinçlenen insanlar duyarlılıklarını dikkatlerini artırarak devlet millet el ele etkin bir mücadele sergiliyor. Türkiye’de hemen her yerden korona virüs mücadelesi kapsamında her alanda destekler yağarken, Aksaray’da da hayvan üreticileri birlik beraberlik mesajı vererek, hem insanları uyardı, hem de “Paramızı kaybedelim, insanlarımız kaybetmeyelim. Tedbir almak bizler için farzdır” diye seslendi. Korona virüs etkisi kapsamında bazı sektörlerde olduğu gibi hayvan üreticileri de olumsuz şekilde etkilenirken, üreticiler ellerindeki maddi imkanları tamamen kaybetseler bir öneminin olmadığını söylediler.

“Sağlık bakanımıza vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum”


Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, korona virüs kapsamında üreticileri uyardıklarını ve aynı zamanda dışarıya çıkmadıklarını belirterek, “Hem ülkemizde hem dünyada insan sağlığını, insan hayatını tehdit eden en önemli salgınlardan birisi korona virüs. Tabi hükümetimiz, bakanlığımız, özellikle Sağlık Bakanımız gerçekten çok başarılı. Kendisine buradan vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Ama en önemli görev vatandaşlara düştüğünü düşünüyorum. Evimizde kalmamız gerekiyor. İnsanlardan kendimizi izole etmemiz lazım. Özellikle tarım ve hayvancılıkta çalışan vatandaşlarımızın tarlalarında, bağlarında, bahçelerinde veya hayvan işletmelerinde kendilerini insanlardan izole ederek, insanlardan uzak durarak faaliyetlerini devam ettirmelerini tavsiye ediyoruz. Mümkün olduğu kadar dışarıya çıkmamalarını ve özellikle kalabalık ortama girmemelerini buradan tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

“Paramız gitsin, vatanımız milletimiz sağ olsun”
Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Aktürk, her şeye rağmen inadına üretmeye devam edeceklerine dikkat çekerek, “Hayvancılık noktasında şöyle; Piyasa fiyatlarında sıkıntı yaratabilir diye düşünüyoruz. Çünkü lokantalar, kafeteryalar, halka açık yerler yavaş yavaş sınırlandırıldı. Bu da tüketim noktasında sıkıntı yapabilir diye endişelenmiyoruz tabi. Bizim ekmek kapımız o yüzden fiyatların düşmesinden yana ciddi sıkıntılar yaşanır diye düşünüyorum. Bir 15-20 gün belki sağlık bakanımızın ifade ettiği gibi 2 ay civarında ufak bir sıkıntı yaşayacağımız ortada. Ama devletimiz var olsun, insanlarımız sağ olsun hepsi düzelir. Biz yılmadan, bıkmadan üretmeye tabi ki devam edeceğiz. Bugünler gelip geçer diye düşünüyorum. İnşallah vatandaşlarımıza, insanlarımıza bir şey olmaz. Paramız gitsin önemli değil, vatanımız milletimiz sağ olsun yeter” dedi.

“Tedbir almak bizler için farzdır”
Tedbir almanın farz olduğuna değinen hayvan üreticisi İsmet Üçkulak (43), “Tabi ki, illaki, bize ne diyor Cumhurumuz? “Evde kalalım, sağlıklı kalalım, uzun kalalım, uzun yaşayalım” diyor. Bugün hiç kimsenin incinmesini, hiç kimsenin üzülmesini istemiyor devletimiz. Biz de ne yapıyoruz, icabet ediyoruz. Her şekilde tedbirlerimizi aldık amma takdir Allah’tan. Ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Dezenfekte konusunda, temizlik konusunda, milletle, tamamen toplumdan uzak kalmaya çalışıyoruz. Uzakta kalıyoruz. Köyde ne kadar uzak kalabilirsin, hayvanlarımızla illaki içeride dışarıda çalışmamız oluyor. Ama şöyle de bir şe var ki, biz insanoğlu aşırı derecede bu konuda duyarlı olmaya başladık. Ve olanlardan da Allah razı olsun, inşallah olmayanlarda olacak. Bunu en kısa zamanda düşük şeylerle atlatacağımıza inanıyorum. Şu andaki çok bir etkileyeceği bir şey gözükmüyor ama ne kadar da olsa tedbiri almak bizler için bir farzdır” şeklinde konuştu.

“Paramızı kaybedelim, insanlarımızı kaybetmeyelim”
Hayvan üreticisi Yasin Üçkulak (45) ise, “Korona virüsü tüm dünyayı etkilediği gibi tabi ki bizleri de etkiliyor, Türkiye’yi de etkiliyor, çiftçisini de etkiliyor, memurunu da etkiliyor, amirini de etkiliyor. Etkileme nedenleri lokantaların kapanması, restoranların kapanması da haliyle bu et tüketimini azalttı ama sonuçta malımız 50 liraya kesiliyordu şu anda 30 liraya da kesilse hiçbir önemi yok. Neden? Çünkü vatan sağ olsun, ülkemiz sağ olsun. Paramızı kaybedelim ama ülkemizi, insanlarımızı, insanlığımızı kaybetmeyelim” ifadelerini kullandı.