LC Waikiki'den 3,65 milyar liralık yatırım! 5 bin kişiyi istihdam edecek fabrikanın temeli atıldı

LC Waikiki

Aksaray'da, 3 milyar 650 milyon liralık yatırımla 5 bin kişinin istihdam edileceği fabrikanın temeli atıldı.

5 BİN KİŞİYİ İSTİHDAM  EDECEK  LC WAİKİKİ FABRİKASININ TEMELİ  AKSARAY’DA  ATILDI


Dünyaca  ünlü tekstil markası LC Waikiki'den Aksaray’a  dev  yatırım

550 bin metrekare arazide kurulacak olan fabrikanın temel atma töreni  Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, LC Waikiki Yönetim Kurulu Üyesi Necip Özçer,siyasi parti il başkanları,STK başkanları ve  Aksaraylıların dualarıyla gerçekleşti.

Bölgenin en büyük yatırımı olan Fabrika, LC Waikiki  için  hem lojistik merkezi hem de üretim üssü olacak. Aksaray'da 5 bin kişiyi istihdam edecek fabrikanın temeli  bugün atıldı.


3 milyar 650 milyon liralık yatırımla Aksaray'da kurulacak olan  LC Waikiki  fabrika binası tamamlandığında  5 bin kişinin istihdam edileceği belirtildi.İldeki Organize Sanayi Bölgesi’nde halen 12 binin üzerinde işçi istihdam ediliyor. Yeni yatırımların üretime başlamasıyla bu rakam 25 bini bulacak.


                                 

Törende konuşan Vali Hamza Aydoğdu, organize sanayi bölgesinde (OSB) düzenlenen temel atma töreninde, Aksaray'ın jeopolitik konumu, çalışan insan gücü ve gelecek vadeden yatırım potansiyeli bakımından İç Anadolu'nun parlayan yıldızı olduğunu söyledi.

Aksaray OSB'nin sürekli genişleyen  köklü bir kurum ve kimliğe sahip olduğunu belirten Aydoğdu;

" Sürekli genişleyen ve Bölgenin Cazibe merkezi haline gelen Aksaray Organize Sanayimizin doluluk oranı yüzde 98’e ulaştı.  12 bin vatandaşımızı buradaki fabrikalarda çalışarak evine ekmek götürüyor. Aksaray'a olan talep bellidir ve her geçen gün artmaktadır. Orta Anadolu'nun lojistik merkezi olma yolunda büyük bir adımla ilerliyoruz. Bütün bunları  denize kıyımız, havalimanımız ve demir yolu olmadan yapıyoruz. İnşallah yakın bir zamanda bunlardan bir kısmı da olacak o zaman Aksaray'ın önünde hiçbir engel kalmayacaktır." dedi.

Aydoğdu,  Çok değil 7 yıl sonra Aksaray Büyük şehir statüsüne kavuşur iş çevresi bunu çok iyi  görüyor.Bugün Türkiye'nin en önemli giyim markalarından LC Waikiki'nin en büyük yatırımlarından biri olan Aksaray tesislerinin  temelini atacaklarını ifade etti.

LC Waikiki yönetiminin çok önem verdiği Fabrikanın 550 bin metrekarelik bir alana kurulacağını ifade eden Aksaray Valisi Hamza  Aydoğdu, " Dünya markası  olan 28 ülkede 608 mağazası bulunan ve Türkiye'nin tekstil devlerinden olan LC Waikiki yönetimine  teşekkür ediyorum. Fabrika, 3,65 milyar liraya mal olacak, tamamlandığında 5 bin kişiye istihdam sağlanacak." diye konuştu.

Açılış için Aksaray’a gelen LC Waikiki Yönetim Kurulu Üyesi Necip Özçer ise fabrikanın tüm dünya hinterlandına tedarik zinciri yapabilecek ve bölgede temel bir üs haline gelecek şekilde planladıklarını belirtti

Aksaray’da kurulacak olan  Fabrikanın bölgeye ve  Türkiye ekonomisine çok değerli katkılar sunacağını aktaran Necip  Özçer, "  Özellikle kıymetli Vali Hamza Aydoğdu  ve Aksaray OSB Yönetiminden yakın ilgi gördük Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyümemize paralel olarak Bugün çok özel ve gurur verici bir gün Aksaray'da büyük bir yatırımın temelini attık, ülkemize ve milletimize hayırlar getirsin." Dedi.

Aksaray Müftüsü Hasan Hüseyin Güller tarafından Yapılan duanın ardından Vali Aydoğdu, Özçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, CHP il Başkanı Ali Abbas Ertürk ,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş ve diğer protokol üyeleri platformda kurulan butona basarak yatırımın temelini attı

FABRİKA TEMEL ATMA TÖRENİNDE ŞÜKÜR NAMAZI 

 

LC Waikiki fabrikasının temel atma töreni bittikten sonar çevre düzenlemesi için gelen OSB mevsimlik işçisi Mehmet Akkan tören sahasında şükür namazı kıldıktan sonra dua etti. Bu fabrikayı kuran LC Waikiki ye ve yatırımın Aksaray'a gelmesine vesile olan Valimiz Hamza Aydoğdu'dan Allah razı olsun içimden geldi şükür namazı kıldım dedi.  OSB işçisi Mehmet Akkan 4 çocuk babası ve 2 çocuğu halen Üniversitede okuyor zor şartlarına rağmen haline  çok şükür eden işçinin  arkadaşları Mehmet çok candan insan diyerek duasına katıldıklarını ifade ettiler Çarşamba 33.7 ° / 20.5 °
Perşembe 33.8 ° / 19.5 °
Cuma 33.4 ° / 19.2 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri