Bugün, 25 Haziran 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Mevsimlik tarım işçilerinin ihtiyaçları karşılanıyor

Mevsimlik tarım işçilerinin ihtiyaçları karşılanıyor

Mevsimlik tarım işçilerinin ihtiyaçları karşılanıyor

Tarım ve hayvancılığın parlayan yıldızı Aksaray’da mevsimlik tarım işçilerinin ihtiyaçları gideriliyor.
Aksaray’da tarım sektörünün olmazsa olmazı olan mevsimlik tarım işçileri tarım arazilerinde çalışmalarını sürdürürken, Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarım işçilerini ziyaret ederek işçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Kent genelinde tarım arazilerini gezerek hem üretici hem de işçilerle görüşen Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, tarım işçileri ile görüşerek ihtiyaçları ve sıkıntıları hakkında bilgiler alıyor. Yapılan görüşmenin ardından tarım işçilerinin talepleri doğrultusunda tüm zaruri ihtiyaçları gideriliyor.
Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, “Mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ettik. Tabi biliyorsunuz mevsimlik tarım işçileri üretimin olmazsa olmazlarından. Onların yaşam standartlarını ve refahlarını iyi seviyede tutmak amacıyla elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Bununla alakalı bakanlığımızın ve valiliğimizin talimatları doğrultusunda projeler yaptık. Geçen sene yaptığımız projeyle mevsimlik tarım işçilerimize tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını karşıladık. Gerekli su ihtiyaçlarını da bulundukları il ve ilçe kapsamında karşılıyoruz. Amacımız onlar raht bir şekilde çalışsın, tarımsal üretime katkı sağlasın. Amacımız bu. Mevsimlik tarım işçilerimizi sürekli geziyoruz, sıkıntılarını soruyoruz. Bir sıkıntıları var mı, konaklamayla alakalı, su veya kendi sağlıklarıyla alakalı, tarımsal üretimle alakalı. Bu konuda kendilerinden bilgiler aldıktan sonra sıkıntıları varsa elimizden gelen gayreti gösterip çözmeye çalışıyoruz. Şu anda bir sıkıntı gözükmüyor. İlimizde tarımsal üretimde devam ediyor, ihtiyaçlarını da karşılıyoruz” dedi.
Mevsimlik tarım işçisi Ahmet Demir (20) ise, “İşe geliyoruz, çapa yapıyoruz, tarım işçisiyiz. Tarlaya geliyoruz, eve gidiyoruz. Tarım müdürlüğü ihtiyaçlarımızı gideriyor. Hiçbir sıkıntımız yok Allah’a şükür” ifadelerini kullandı.