Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40

Bakan Selçuk: “Koronavirüsle Mücadele Kapsamında Evsizlere Konakla...

Bakan Selçuk: “2. Faz Sosyal Yardım, İhtiyaç Sahibi Farklı 2 Milyo...

Aksaray’da adliye ve cezaevinde korona virüs tedbirleri üst seviye...

Aksaray Emniyeti suçlulara göz açtırmadı

Aksaray'daki trafik ışıkları 'Evde kal' dedi

Günübirlik yevmiye ile çalışanlar, hiç geliri olmayanlara para des...

İHH Aksaray'da 30 aileye 1000₺ nakdi yardım, 600 aileye gıda kolis...

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Milletvekili Erel,"Hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan binalar atıl vaziyettedir"

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel 16.01.2019 tarihinde TBMM  Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi´nin 51´inci maddesi üzerinde İYİ PARTİ adına söz alarak Aksaray´ da hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan binaların atıl vaziyette olduğunu dile getirdi.

Milletvekili Ayhan Erel yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi,"Aksaray Eski devlet hastanesinin bazı bölümleri Aksaray´da hayırsever iş adamları tarafından yapılmıştı. Hepimizin bildiği gibi, insanoğlu öldüğü zaman bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat. Ölüm bu dünyada yaşanan geçici hayatın sona ermesi, varlığı kesin olan ebedî hayata geçişin başlangıcıdır. Ölümle hayat durduğu gibi yapılan hayırlar da, işlenen günahlar da sona erer. Ancak ilahî hikmetin bir sonucu olarak bazı işlerin sevabı, bazı işlerin günahı ölümden sonra da devam eder. Hadiste sevabı ölümden sonra devam eden üç amelden bahsedilmektedir. Bunlardan bir tanesi sadaka-i câriye yani hayrı devam eden iyiliktir. Herkesin faydalandığı ve varlığı devam ettiği müddetçe sevabı da devam eden hayırlardır. Camiler, mescitler, mektep ve medreseler, yollar ve köprüler, çeşmeler ve sebiller, hastaneler ve her çeşit hayır vakıfları bunların örneğidir. Bunları yapanların, yapımına katkı sağlayanların amel defteri kapanmaz, sevapları sürekli olur. İşte, bu inançla, bu düşünceyle bazı hayırsever vatandaşlarımız veya bu hayırsever vatandaşların aileleri Aksaray´da Mustafa Yazıcı Göğüs Hastanesi, Şammas Vehbi Ekecik Kadın Doğum Hastanesi ve Kamber Demir Kanser Teşhis Ünitesi şekliyle sağlık kuruluşları meydana getirmişlerdir. Ancak Aksaray Devlet Hastanesi yeni yapılan hastaneye taşındığından dolayı, hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan bu binalar şimdi atıl vaziyettedir. Yani insanlar bir hayır yapmışlardır, bir güzellik yapmışlardır, insanlara faydalı olmak için bir çaba ve gayret içerisinde olmuşlardır ama maalesef, yaptıkları bu binalar şu anda hiçbir işe yaramamaktadır. Ben buradan başta Sayın Aksaray Valisi olmak üzere tüm ilgilileri uyarıyorum: Bu binaları hangi kurum ve kuruluşlara verecekseniz bu isimlerin yaşatılmasına dikkat ediniz, onların isimlerinin yaşatılmasını sağlayınız. Eğer oralarda yaşatmak mümkün değilse yeni yaptığınız hastanenin bazı ünitelerine bu hayırsever insanların isimlerini veriniz.

Yine, Aksaray´ın ilk yükseköğrenim yurtlarından biri olan Nuri Yazıcı Yüksek Öğrenim Yurdu Kredi Yurtlar Kurumuna bağışlanmış, Kredi Yurtlar Kurumu geçen yıl "İhtiyacım yok." diyerek bu yurdu Aksaray Belediyesine bağışlamıştır. Aksaray Belediyesi de bugün burayı ihaleyle satışa çıkarmıştır. Yani bir insanın hayır için, sevap kazanmak için yapmış olduğu binayı birileri arada eritip gitmiştir.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; yine, hepinizin malumu olduğu üzere, sağlıkta yüz binlerce gencimiz iş beklemektedir. Biz milletvekili oluncaya kadar, açıkçası, sağlık sektöründe bu kadar çok insanın, bu kadar çok gencin iş beklediğini bilemiyorduk. Mesela, 100 bine yakın ortaöğretim mezunu pırıl pırıl gencimiz iş beklemektedir, atama beklemektedir ama Sağlık Bakanlığı maalesef bu gençlerimizin ümitlerine, hayallerine, beklentilerine bir türlü istenilen oranda cevap verememektedir. Oysa bu gençler başarılı öğrenci oldukları hâlde, anne ve babalarının ekonomik durumları iyi olmadığı için bir an önce okulu bitirip garanti meslek düşüncesiyle sağlık meslek liselerine gitmişler ve büyük bir başarıyla bu okulları bitirerek ailelerinin ekonomisine katkı sağlamak adına mezun olmuşlar ama maalesef bugüne kadar bu gençlerimizin atamaları yapılamamıştır. Sadece onlar mı? Evde hasta bakım teknikerleri Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelediği atamaları bekliyorlar. Fizyoterapistler, acil tıp teknisyenleri, diş protezi teknikerleri, anestezi teknikerleri ve teknisyenleri, elektonörofizyoloji, tıbbi dokümantasyon ve tıbbi sekreterler hâlâ binbir ümitle kendilerine görev verilmesini, iş verilmesini sabırsızlıkla bekliyorlar."dedi.

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com