Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

06.06.2020

  • İMSAK 03:25
  • GÜNEŞ 05:13
  • ÖĞLE 12:48
  • İKİNDİ 16:41
  • AKŞAM 20:12
  • YATSI 21:52

Cuma namazı alınan tedbirlerle huzur içerisinde kılındı

15 ilde Sokağa çıkma kısıtlaması iptal edildi

15 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Ev yapan dar gelirli aileye 40 bin liraya kadar destek

Başkan Dinçer:12 bin 500 konuta yetecek elektrik katı atıktan karş...

Bilgi ve doküman birimi patent süreçlerini hızlandıracak

Dolu Yağışından Zarar Gören Tarlalarda Hasar Tespit Çalışması Yapı...

CHP Niğde Milletvekili Gürer,Aksaray'da doludan zarar gören çiftçi...

Başkan Altınsoy:Canlarımız önce Allah’a, sonra sizlere emanet

Başkan Altınsoy:İşçi ve işverenlerin yanındayız

Başkan Altınsoy:Milletin iradesini yok sayanlar kaybetmeye mahkumd...

Başkan Altınsoy:Devlet milletinin yanında

Başkan Altınsoy:Normalleşme yolunda son fedakarlık

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın:Aksaray'daki yılları...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapılmalı

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul çalışmaları sırasında almış olduğu söz ile kürsüden korana virüs ile mücadele sırasında  hastanelerde görev yapan çalışanların, belediyelerin, otobüs firmalarının, ihtiyaç sahibi olan insanların yaşadıkları mağduriyetlerini dile getirdi… Ve yaşanan mağduriyetlerin biran önce çözülmesini yetkililerden talep etti.. 

KARŞI KARŞIYA KALDIĞIMIZ TEHLİKE KARŞISINDA CANLA BAŞLA ÇALIŞAN, HASTANELERDE GÖREV YAPAN ÇALIŞANLARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM…

Türkiye çok zor şartlardan geçmektedir. Karşı karşıya kaldığımız tehlike karşısında canla başla çalışan, hastanelerde görev yapan çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu çalışanlara Sağlık Bakanlığının söylediğine göre maddi anlamda çeşitli imkânlar tanınacak ama bu imkânlar tanınırken sağlık çalışanları arasında, hastanede tüm risklerle karşı karşıya kalan ve bu alanda canla başla mücadele eden personel arasında bir ayrım yapıldığını... Mesela tıbbî sekreterlerin, mutfakta çalışanların, güvenlikçilerin, temizlik yapan işçilerin bu haktan yararlanmadıkları yönünde şikâyetler almaktayız. Hastanede çalışan insanların tamamını bir bütün olarak ele alıp burada bir ayrım yapmaksızın tüm çalışanların bu haktan yararlanmaları sağlanmalıdır diyorum. 

BELEDİYELER ZOR ŞARTLAR ALTINDA GÖREV YAPMAKTADIRLAR…

Belediyeler, bu zor şartlar altında görev yapmaktadırlar. Özellikle belde belediyelerine baktığımız zaman buralarda insanlar birbirleriyle daha samimi ilişkiler içerisindedir. Bu şartlar altında vatandaşların emlak vergisi, su parası, çeşitli vergileri ödemeleri mümkün görülmemektedir. Dolayısıyla, belediyelerin bırakın asli görevlerini, temel görevlerini yerine getirmeyi, çalışanlarına bile ücret ödeyemeyecek durumda kalmaları söz konusudur. Dolayısıyla İller Bankasından belediyelerimize gönderilen ödenekte hangi nedenle olursa olsun yapılan kesintilerden en az altı ay süreyle vazgeçilmesi belediyelerimizin biraz rahat nefes almasını beraberinde getirecektir diye düşünüyorum. 

ŞEHİRLER ARASI YOLCU TAŞIYAN OTOBÜS FİRMALARI ÇOK DERTLİLER…

Aldığımız şikâyet ve talepler arasında, şehirler arası yolcu taşıyan otobüs firmaları bu konuda çok dertliler. Sağlık Bakanlığının veya ilgili bakanlığın genelgesi doğrultusunda yüzde 50 oranında yolcularını azaltmışlar. Kars'tan İstanbul'a giden bir yolcu otobüsünü düşünün, orada çalışan şoförün, muavinlerin bu 25'e yakın yolcuyla yaklaşık otuz altı, otuz sekiz saat bir arada yolculuk etmeleri, akabinde tesisler kapalı olduğu için temel ihtiyaçlarını giderememeleri bir yığın sıkıntıyı beraberinde getirmektedir. Şehirler arası kara yoluyla, otobüsle yolcu taşıyan bu firmaların ya yolcu taşımalarına müsaade edilmemeli ya da sorunları gözden geçirilerek en mantıklı ve akıllı bir şekilde çözülmelidir diye düşünmekteyiz.

İHTİYAÇ SAHİBİ OLAN İNSANLARA GEREKLİ YARDIMLARIN YAPILMASINI BEKLEMEKTEYİZ...

"Evde kal, hayatta kal." sloganıyla kahveler, lokantalar, berberler ve buna benzer serbest meslek erbabının çalıştığı iş yerleri kapatılmıştır ama burada çalışan ustalar, kalfalar, garsonlar, aşçılar, bu insanlar evlerine maalesef artık ekmek götürememektedirler, kiralarını ödeyememektedirler; elektrik, su, doğal gaz paralarını ödeyemez hâle gelmişlerdir. Sosyal devlet anlayışı gereği devletimizin 2 milyon aileye yapacağı 1.000 lira civarındaki yardımdan bu tür durumda olan insanlarımızın da faydalanması yönünde çalışma yapmasını, en azından bu vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının, su parasının, elektrik parasının, doğal gaz parasının devlet tarafından karşılanmasının, belediyeler tarafından karşılanmasının ve belediyelere yapılan ödeneğin artırılmasının uygun olacağı kanaatindeyiz. Bu sosyal yardıma kayıtlı vatandaşlara yapılacak yardım ne kadar sağlıklı, ne kadar verimli olacak bilemiyorum. Daha önceden buraya kayıtlı olanların ne şekilde kaydolduğunu biz bilmekteyiz. Çeşitli ilçe teşkilatlarından aldıkları referanslarla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu'na kayıtlarını yaptırmakta ve siyasi iradeye yakın olan vatandaşlar bu yardımdan "full" anlamda faydalanırken siyasi iktidarla aynı görüşü paylaşmayan vatandaşlarımızın bu konuda çok mağdur oldukları maalesef hepimiz tarafından bilinmektedir. Bu ayrımın ortadan kaldırılarak, gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanların siyasi parti tercihlerine bakılmaksızın ihtiyaç sahibi olup olmadıkları gözetilerek gerekli yardımların yapılmasını beklemekteyiz. 

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com