Bugün, 1 Mart 2021 Pazartesi
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Muhteşemsin Aksaray

Muhteşemsin Aksaray

Erdoğan Kaya yazısı...

Geçtiğimiz Pazar günü 15 Temmuz hain darbe girşiminin 2 yıl dönümü idi. Ben Pazar öncesi bir yazı kaleme alacaktım ama daha sonra vazgeçtim. Nedeni ise bir bakayım dünü çabuk mu unuttuk, yoksa bu hain girişim hafızalarımızda hala duruyor mu diye. Pazar günü baktım ki, hain Fetö girişimi hafaızalarımızdan silinmemiş. Aksaray sanki aynı günkü gibi 15 Temmuz meydanında dim dik aykta idi.

 

        Öncelikle şunu söyleyebilirim ki, Aksaray Belediyesi 15 Temmuz kutlamaları giçin güzel bir sınav vermiş. Meydanın düzenlenmesi, süslenmesi, slayt gösterisi ile halkı o günlere götürmesi ve özgün müzik sanatçıları ile halkı meydanda tutması takdire şayandı. Ben Başta Yazgı ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

       Malumunuz 15 Temmuz gibi bir geceyi Allah bir daha yaşatmasın. Dua ediyorum ki, cesur ve kefeni koynunda bir liderimiz var. Allah Tayyip Beye uzun ömürler versin. Eğer başka bir lider olmuş olsa idi çapkasını alır kaçardı, ya da kuzu kuzu teslim olurdu.

        Peki sonra akibetimiz ne olurdu? Allah korusun ülkemiz tarumar olur iç savaşın içinde olurduk. Ondan sonra kardeş kardeşin kanını akıtırdı. Hemde içeriye koydukları o kadar vatanperver insan olurdu.

       Liderin bir çağrısı ile kendisini sokağa atan bu ülke insanı gözünü kırpmadan kendisini tank ve kurşunlara siper etmiştir. Canlarını ve yüreklerini ortaya koyan bu şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek azdır.

        Şehitlerimize bir kez daha Allahtan Rahmet diliyor, yakınlarına baş sağlığı iletiyorum. Bu millet kahraman ve cesurdur. Vatanı için gözünü kırpmada hayatını veren bir toplumuz. Ecdadımızın bıraktığı bu emanet vatana her birimiz sahip çıkmalıyız.

        Siyasi düşünceyi bir tarafa bırakarak, gördük kü ülkemin her kesiminden eline bayrağın alanlar meydana koşmuşmuştur. Ülke deyince her kesim insanımız ülkesine sahip çıkmıştır, çıkmayada devam etmektedir.

       Siz bakmayın üçbeş içimizdeki soysuz vatan hainlerine. Bu millet vatan deyince hiç bir şeyi gözü görmemektedir. Tek yumruk tek vucut olmayı biliriz. Bu milletin birlik ve beraberliği hiçbir güç bozamaz bozamayacakta.

        İl merkezinden  tutun tüm ilçelerimize kadar gün boyu şehitlerimiz ziyaret edilmiş. Akşamlarıda kutlamalar yapılarak 15 Temmuz denen hain kalkışma kınanmıştır. Darbe girişimini hatırlayıp, bir kez daha meydanlara çıkmıştır, tüm halkımızı tebrik ediyorum.